دسته‌بندی نشده

بهترین برند ترمووود

چوب ترمو یا به اصطلاح بازار ترمووود یکی از پر کاربردترین چوب های موجود در بازار می باشد که به دلیل ویژگی های خاصی که دارد، مورد استقبال عده زیادی از مصرف کنندگان قرار گرفته است. با توجه به استقبال بازار و همچنین نیاز مشتری، کشورها و شرکت های زیادی وارد فرآیند تولید ترمووود شده اند. به همین خاطر باعث شده است که مشتری در زمان مراجعه برای خرید چوب ترمو با گستردگی زیادی از برندهای مختلف داخلی و خارجی روبرو شود. از این رو داشتن اطلاعات مناسب در زمینه بهترین برندهای ترمووود ضروری و لازم به نظر می رسد. در این مطلب مجموعه بناوود در کنار معرفی کوتاه بهترین کشورهای سازنده چوب ترمو در مورد بهترین برند ترمووود نیز اطلاعاتی را بیان می کند.

بهترین برند ترمووود
بهترین برند ترمووود

چوب ترمو یا ترمووود

ترمووود چوبی متفاوت با  محصولات خام درون جنگل است. این چوب طی فرآیندهای حرارتی و شیمیایی خاصی، درون کارگاه های تولید چوب ساخته می شود. ویژگی هایی مانند استحکام بالا و مقاومت در برابر رطوبت باعث شده است که استقبال از این چوب برای مصارف مختلف از جمله نمای بیرونی و داخلی ساختمان ها، بسیار زیاد باشد.

بهترین کشور سازنده ترمووود

اشاره کردیم که به خاطر ویژگی های چوب ترمو کشورهای زیادی در این زمینه فعالیت می کنند، اما در میان همه آنها کشور فنلاند توانسته است با دانش بومی و تکنولوژی خاصی که به کار برده است در کنار علم و دانش تولید این مدل از چوب، بهترین محصولات ترمووود را به بازار جهانی عرضه کند. درست است که کشورهای دیگری مانند فرانسه و هلند نیز در زمینه تولید چوب ترمو فعالیت دارند، اما از نظر کیفیت توانایی رقابت با محصولات فنلاندی را هنوز نداشته اند. بنابر این می توان گفت بهترین نوع ترمووودی که به کشور وارد می شود، محصولات فنلاند است.

بهترین کشور سازنده ترمووود
بهترین کشور سازنده ترمووود

برند ترمووود ایرانی و فنلاندی

در کنار محصولات فنلاندی که وارد کشور می شود، تولید کنندگان زیادی نیز در خود ایران به ساخت چوب ترمو می پردازند. محصولات این کارگاه ها و کارخانه ها از نظر کیفیت در سطوح مختلفی قرار می گیرند که این تفاوت کیفیت می تواند ناشی از تفاوت چوب استفاده شده برای ساخت ترمووود و همچنین تفاوت در فرآیند تولید باشد. باید به این نکته توجه کرد که ساخت چوب ترمو در کشور ما نسبت به تاریخچه ای که دارد، بسیار موفق پیشرفت کرده است و به نتایج بسیار خوبی دست پیدا کرده است. درست است که نمی توان آن را با رقیب قدرتمندی چون فنلاند مقایسه کرد، اما با توجه به هزینه زیاد محصولات وارداتی، سطح چوب ترمو تولید داخل مناسب و ایده آل می باشد.

در حال حاضر می توانیم این ادعا را داشته باشیم که یک دهه از تولید چوب ترمو در کشور می گذرد و در بازار داخلی استقبال خوبی را به همراه داشته است.

موارد استفاده چوب ترمو برند های ایرانی

ترمووود ایرانی را که در بازار موجود است می توان در موارد بسیار زیادی از جمله فضای داخلی و نمای بیرونی استفاده کرد. اگر بخواهیم به صورت موردی به کاربردهای ترمووود برندهای ایرانی اشاره کنیم، می توانیم مواردی چون، نمای ساختمان، دکوراسیون داخلی و خارجی، کفپوش ها، در و پنجره، محیط استخر و سونا، طراحی مبلمان داخلی و آلاچیق های فضای باز اشاره کنیم.

تفاوت اصلی برند ترمووود فنلاندی و برند ایرانی

اصلی ترین تفاوت که باعث می شود نتیجه نهایی نیز تفاوت هایی داشته باشد، چوب خام استفاده شده برای تولید ترمووود است. در کشور فنلاند برای ساخت چوب ترمو از چوب درختان کاج فنلاندی استفاده می کنند. درختان کاج این کشور دارای چوب های سختی می باشند که در نوع خود منحصر به فرد است.

برندهای تولید چوب ترمو در ایران از درخت کاج روسی که به چوب روسی نراد معروف است استفاده می کنند. این چوب ها از نظر میزان سختی نسبت به چوب کاج فنلادی در رده پایین تری قرار می گیرند و میزان نرمی آنها بیشتر است.

برند های ترمووود ایرانی

حالا در کنار معرفی و اشاره کوتاه به چوب ترمو، مجموعه بناوود به معرفی چند برند و مجموعه تولید ترمووود داخلی می پردازد.

تفاوت اصلی برند ترمووود فنلاندی و برند ایرانی
تفاوت اصلی برند ترمووود فنلاندی و برند ایرانی

ترمووود MENZOWOOD

یکی از شرکت های موفق در یک دهه گذشته، در زمینه تولید چوب ترمو، شرکت منزووود می باشد. این شرکت در کنار افزایش سطح علمی و دانش ساخت چوب ترمو، از تکنولوژی و فناوری روز دنیا نیز استفاده می کند که خود باعث شده است محصولات نهایی شرکت دارای کیفیت بسیار مطلوبی باشند. اگر بخواهیم به ویژگی های ترمووود این شرکت بپردازیم می توانیم مواردی چون استحکام و کیفیت بالا، تکنولوژی آلمان، قیمت مناسب همخوانی با آب و هوای ایران و مقاومت در برابر قارچ و حشرات را درباره آن بیان کنیم. همچنین این شرکت از چوب های وارداتی درجه یک برای ساخت چوب ترمو استفاده می کند.

 

ترمووود TWOOD

این شرکت نیز با استفاده از دانش جهانی  که زیر نظر کشور روسیه می باشد و همچنین کمک گرفتن از نیروی متخصص بومی،  توانسته است در بازار رقابت خوبی را ایجاد کند و محصولات خود را به عنوان یک برند مطرح در میان اجرا کنندگان و خریداران قرار دهد.  تی وود در زمینه تولید ترمووود مناسب برای نمای بیرونی ساختمان ها پیشتاز می باشد و همراه با کیفیت خوبی که در محصولات خود ایجاد کرده است، از نظر اقتصادی نیز جز برندهای به صرفه و مناسب می باشد.

این شرکت برای ساخت ترمووود از چوب های درخت کاج پهن برگ ( اسپروس) و درخت کاج سوزنی (پاین ) استفاده می کند.

ترمووود MCA

این شرکت نیز با همکاری شرکت های روسی علاوه بر واردات چوب های خام اولیه، از تکنولوژی بسیار پیشرفته ای استفاده می کند  که دانش آن برگرفته از شرکت های قدرتمند روسی می باشد. چوب خام این شرکت از جنگل های روسیه وارد می شود و میزان تولید ترمووود در این شرکت بسیار بالا می باشد. بیشترین چوب خام استفاده شده در شرکت MCA ، چوب درختان کاج پاین می باشد. محصولات این شرکت بخاطر اینکه در داخل تولید می شوند قیمت مناسبی دارند، اما بخاطر استفاده از چوب وارداتی در کنار قیمت مناسب، کیفیت بسیار بالایی هم دارند.

 

در کنار این شرکت هایی که با جزییات بیان شد، شرکت های دیگری مانند گروه صنعتی رسپیناوود راشین، شرکت تهران وود،  شرکت وود مستر، شرکت کیا چوب و شرکت رها وود نیز هستند که بسیار موفق عمل کرده اند و محصولات خوبی را در بازار ایران برای مصرف کننده داخلی فراهم می کنند.

برند های ترمووود ایرانی
برند های ترمووود ایرانی
سخن پایانی بهترین برند ترمووود

مجوعه بناوود در کنار معرفی برندهای داخلی، به ارائه محصولات فنلاندی می پردازد، تا مصرف کنندگان با توجه به نیاز خود بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند. چرا که با توجه به عواملی چون کیفیت، استحکام، قیمت و محل اجرا ( داخلی یا بیرونی ) می شود انتخاب متفاوتی داشت. همچنین مشاوران مجموعه بناوود برای ارائه راهنمایی های کامل و کمک در انتخاب بهتر، همراه شما هستند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02177270099