رنگ ترمو وود | رنگ ترمووود | رنگ ترموود 

رنگ ترمووود (رنگ ترمو) از مهمترین مواردی است که می تواند در نتیجه نهایی یک پروژه ترمووود تاثیر فراوانی داشته باشد. رنگ کردن یک پروژه ترمووود علاوه بر اینکه زیبایی خاصی به کل پروژه می دهد، باعث مقاومت بیشتر محصول در برابر عوامل طبیعی مثل باد و باران می گردد.

ویژگی های رنگ ترموود 

رنگ ترمووود در دو نوع پایه روغن و پایه آب ارائه میگردد و دارای تنوع رنگی بالاییست که باعث میشود قدرت انتخاب مشتری افزایش یابد، سایر ویژگی های رنگ ترمووود به شرح زیر است:

  • مقاوم در برابر شرایط جوی
  • دارای لایه پوشش دهنده ضخیم
  • بدون نگهدارنده
  • حفاظت در برابر اشعه یو وی

 

نحوه رنگ آمیزی ترمووود

ترموود از جمله متریال های محبوب برای استفاده در نمای بیرونی ساختمان می باشد. از این رو در معرض آفتاب ، باران و شرایط آب و هوایی مختلف است. رنگ ترموود با دو هدف عمده مورد استفاده قرار میگیرد . محافظت از چوب در برابر اشعه ی uv خورشید و زیبایی ظاهری دلایل عمده ی استفاده از رنگ ترموود می باشند.دو رنگ رایج برای استفاده رنگ پایه روغن و رنگ پایه آب می باشد. در هنگام انتخاب رنگ چوب ترمو به خصوصیات فنی که بر روی محصول نوشته شده و سازگاری آن با شرایط محیطی محل زندگی خود توجه کنید .

 

مراحل آماده سازی سطح چوب برای رنگ آمیزی با رنگ ترمووود :

پیش از رنگ آمیزی سطح چوب را کاملا خشک کنید و گرد و غبار آن را پاک کنید .

محلی که در آن رنگ آمیزی صورت میگیرد بایستی عاری از هر گونه گرد و غبار باشد .

اگر میخواهید رنگی یکدست و یکنواخت داشته باشید ، فرایند رنگ آمیزی را در محیطی متعادل انجام دهید .

پیش از استفاده آن را به طور کامل ترکیب کنید تا بخش رنگ دانه و حلال با هم مخلوط شوند.

برای اینکه پیگمنت و حلال و رنگ دانه با یکدیگر یکدست شوند و به خوبی مخلوط شوند بهتر است از همزن چوبی استفاده کنید.

 

اجرای رنگ ترمووود 

حال نوبت رنگ آمیزی است ، رنگ را در جهت الیاف چوب با استفاده از فرچه ی مخصوص رنگ بکشید و در سرتاسر چوب پخش کنید .

توجه داشته باشید که رنگ آمیزی معمولا طی چند مرحله انجام می شود ، بنابراین ضرورتی ندارد که لایه ی اولیه ی رنگ ضخیم باشد .

لایه ی اولیه باید صرفا یک لایه ی نازک روی چوب ایجاد کند که مدت زمان خشک شدن آن در حدود ده دقیقه است .

 

نکاتی پیرامون رنگ آمیزی چوب ترموود

بهتر است مدت زمان ۲۴ ساعت به چوب پس از مرحله ی اولیه ی رنگ آمیزی فرصت دهید و سپس لایه ی دوم رنگ را روی آن بریزید.  در محیط هایی با آب و هوای مختلف این زمان می تواند متغیر باشد.

فرایند رنگ امیزی لایه ی دوم را به هیچ عنوان پیش از خشک شدن لایه ی اول انجام ندهید .

بعد انتخاب مقطع، خوب است چوب ها داخل کارگاه رنگ شوند و درون نایلون حباب دار بسته بندی گردند و به محل پیاده سازی منتقل شوند. اگر رنگ آمیزی بعد نصب ترمووود اجرا شود و روی کار پیاده سازی شود

بدلیل انعکاس نور و رنگ آمیزی عمودی این امکان وجود دارد که کیفیت نهایی چندان مطلوب نشود و خروجی پایانی یکدست نشود. توجه کنید بخش هایی از چوب که بخاطر برش کاری کردن رنگ نخورده اند را می توان با دقت بسیار زیاد روی سطح کار شده رنگ آمیزی کرد.

توجه کنید تا هنگامی که قصد استفاده از ترمووود را ندارید آن ها را از نایلون حباب دار خارج نکنید مخصوصا موقع انتقال به طبقه ها بدلیل مرتفع بودن الوار هاو آسیب پذیری، به دقت بیشتری برای جابجایی نیاز دارند.

یکی از محبوب ترین و مناسب ترین رنگ ها برای نماهای چوبی ساختمان رنگ آبی می باشد که  پودر لارجورد  و پیگمنت آبی رنگ های فوق العاده زیبایی را جهت استفاده در نمای بیرونی دارند. رنگ باعث مقاومت بیشتر چوب های ترموود می شود . توجه داشته باشید که در هنگام تهیه رنگ برای ترموود نشان هولوگرام که تضمین کننده ضمانت کالا است بر روی بسته بندی درج شده باشد. مشاوره با شرکت فروشنده و پخش کننده رنگ ها شما را در انتخاب برند و شماره رنگ مناسب فضایتان کمک خواهد کرد.

 

رنگ ترمو (ترمووود) چیست و در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

رنگ ترمو (رزین نیز نامیده می شود) همچنین قابلیت احیای چوب های ضعیف شده و پوسیده را دارد. این محصول بعد از اجرا به داخل چوب نفوذ کرده و کاملا جذب می شود. خصوصیات بارز این محصول ضد آب کردن چوب، مقاومت در برابر حرارت تا ۲۰۰ درجه مستقیم و ۴۰۰ درجه غیر مستقیم، آنتی یووی شدن سطح، جلوگیری از پوسته و تبله کردن و همچنین جلوگیری از رنگ پریدگی چوب می گردد.

 

برای اینکه چوب ترمو با مقاومت بالا داشته باشید حتما از رنگ ترمووود در استحکام بخشی به آن بهره ببرید،  لذا جهت انتخاب رنگ موردنظرتان با مشاورین بناوود تماس بگیرید تا رنگ و ابعاد ترمووود مورد نظرتان را در اسرع وقت و با بهترین کیفیت تحویل بگیرید. همچنین شما میتوانید با درخواست کالیته رنگ بصورت حضوری، سمپل رنگ محصولات ما را در محل خود همراه با مشاوره حضوری رایگان تحویل گرفته و مشاهده نمایید.

02177270099