دسته‌بندی نشده

نمایندگی ترمووود در تهران و کرج

چوب یکی از مواد هایی است که به طور فراوان در طبیعت وجود دارد اما در چند دهه اخیر به دلیل استفاده بی رویه از آن حجم چوب کاهش یافته است. تاریخ استفاده از چوب به زمان های خیلی قدیم بر می   گردد شاید با خود فکر کنید که انسان های اولیه در غار زندگی می  کردند چرا باید از چوب استفاده کنند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که قرن ها است که ثابت شده است که انسان های اولیه با سوزاندن چوب فضای اطرافشان را گرم کرده اند. ترمووود چوبی طبیعی می   باشد که به دلیل حرارت هایی که به آن داده شده است با نام ترمووود شناخته شده می   شود.  این چوب مزیت  های زیادی دارد برای همین محبوبیت زیادی بین افراد دارد. از این چوب ها معمولاً استفاده های زیادی می   شود و جایگزین مناسبی برای چوب های اشباع می   باشند زیرا هیچ چگونه ضرری برای محیط زیست ندارد و اگر در محیط زیست بمانند می  تواند دوباره مورد استفاده افراد قرار گیرند. یکی از دلایلی که این چوب ها را با حرارت ادغام می کنند به این دلیل می باشد که چوب مقاومت بالایی در برابر پوسیدگی داشته باشد و در برابر بار های سنگین مقاوم باشد همین ویژگی ها باعث شده است که این چوب نسبت به دیگر چوب ها قیمت گران تری داشته باشد. این چوب ها می   توانند تا سالیان زیادی فعالیت داشته باشند بدون آن که ذره ای به بنای ساختمان آسیب برسانند. اگر می   خواهید این چوب ها را خریداری کنید یا درباره آن ها اطلاعات زیادی داشته باشید می  توانید به سایت بناوود مراجعه کنید. این سایت می    تواند به خرید شما کمک کند و قیمت مناسب تری نسبت به دیگر سایت ها دارد.

نمایندگی ترمووود در تهران و کرج
نمایندگی ترمووود در تهران و کرج

 نمایندگی چوب های ترمووود در تهران و کرج

چوب های ترمووود به این دلیل که خریدار های زیادی دارند معمولا در همه شهر یک نمایندگی از آن دیده می   شود. چوب ترمووود در تهران و کرج نمایندگی دارد اگر در این نقاط کشور زندگی می کنید می توانید از این نمایندگی ها خریداری کنید. نمایندگی به معنای سازنده یک وسیله می   باشد به همین دلیل افراد برای خرید یک وسیله سعی می   کنند از نمایندگی آن خرید کنند زیرا نمایندگی ویژگی های زیادی دارد و تا چند سال ضمانت دارد، اگر کالای شما به هر دلیلی آسیب دیده باشد شما می   توانید با استفاده از ضمانت، کالای خود را بدون هیچ هزینه به حالت اولیه باز گردانید. ممکن است در بعضی از شهر های کوچیک نمایندگی وجود نداشته باشد در این حالت شما می   توانید از سایت های نمایندگی های شهر های بزرگ خریداری کنید این سایت ها کاملا معتبر می باشند و مجوز پلیس فتاح را دارند. ممکن است شما بخواهید از طریق یک سایت چند نمونه چوب سفارش دهید اگر آن سایت یک شرکت خصوصی بود می   توانید خرید خود را انجام دهید اما اگر آن سایت نمایندگی یک نمونه چوب بود این کار را نمی    توانید انجام دهید.

چگونگی ساخت چوب ترمووود

 • ابتدا چوب را در دمای ۲۲۰ درجه سانتیگراد حرارت می دهند. قبل از این که چوب بسوزد دما را پایین می آورند.
 • دلیل دمای بالا برای ساخت این چوب ها این است که دما ساختار شیمیایی چوب را دگرگون می کند که باعث می شود چوب خواص ویژه ای پیدا کند یکی از این خواص استحکام بالای آن می     باشد.
 • فرآوری هایی که در این چوب ها انجام می شود باعث تغییر چوب می    شود به طوری که اگر چوب در معرض نور آفتاب باشد رنگ نقره ای یا خاکستری جذابی پیدا می    کند.
 • برای ساخت این چوب ها مراحل زیادی را انجام می دهند و برای ساخت آن ها از بخار آب، روغن و غیره… استفاده می کنند.
 • سه مرحله کلی برای ساخت این چوب ها به کار می رود مرحله اول آن خشک کردن مرحله دوم آن حرارت دادن و مرحله سوم آن خنک کردن چوب می باشد.

ویژگی های خرید چوب ترمووود از نمایندگی تهران

 • دوام بالا: پس از فرآیند ترموو رطوبت موجود در چوب ۴ الی ۶ درصد کاهش پیدا می کند و باعث می شود که چوب ویژگی رطوبت تعادلی را دریافت کند. رطوبت تعادلی باعث می  شود که چوب در برابر حرارت محیط مقاوم باشد که این فرآیند باعث می   شود چوب هرگونه رطوبت را دریافت نکند و استحکام بالایی در برابر خوردگی داشته باشد. وجود رطوبت تعادلی باعث می شود که چوب عایق شود.
 • مقاوم در برابر پوسیدگی: برای ساخت این چوب ها تجزیه سلولز ها صورت می گیرد و باعث می   شود که این چوب کیفیت بالایی داشته باشد و تا بتواند مانع از جذب حشرات شود.
 • خالص و یکنواخت: موقعی که الوار های چوب در معرض دما قرار می گیرند باعث می شود که مواد مضر در آن حذف شود و حین انجام این فرآیند باکتری ها کشته می   شوند که باعث می   شود که چوبی خالص به وجود آید.
 • عصاره: ۵ درصد از چوب را عصاره ها تشکیل می دهند عصاره هایی که در چوب وجود دارند دارای چربی ها، ترپن ها، موم ها و غیره .. هستند که در برابر حرارت مقاومت بالایی دارند.
 • مواد سمی: مواد سمی که در این چوب ها وجود دارد باعث شده است که هیچ حشره ای جذب آن نشود.
 • چگالی: چگالی به معنای وزن و اندازه می باشد و این چوب ها به این دلیل که حجم کمی دارند به راحتی جا به جا می شوند.
 • کارخانه چوب ترمو
  کارخانه چوب ترمو

در چه مواردی از چوب ترمووود استفاده می   کنند؟

 • نمای چوبی ویلا ها
 • در نمای بیرونی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • دکوراسیون های داخلی
 • برای ساخت مبلمان های صنعتی
 • آلاچیق های فضای باز
 • در و پنجره
 • کف پله

امروزه به دلیل ساخت بالای خانه های آپارتمانی نمای خیابان ها از بین رفته است در این حالت افراد سعی می   کنند برای زیبا سازی خانه هایشان و افزایش قیمت آن ها از چوب استفاده کنند. چوب ها نمای زیبایی به ساختمان می دهند مخصوصا اگر از آن در نمای بیرونی استفاده کنید. چگونگی انتخاب چوب یک امری مهم می باشد زیرا باید چوب انتخاب شده استحکام بالایی داشته باشد تا سال های زیادی بتواند فعالیت داشته باشد. چوب ترمووود رنگ های خاص خود را دارد اما می   توانید هنگام استفاده از آن از رنگ های مختلف استفاده کنید. اگر می   خواهید این چوب را خریداری کنید می   توانید به سایت بناوود مراجعه کنید.

چوب ترمووود چه مزایایی دارد؟

 • برای فرایند حرارت گیری چوب از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نمی کنند.
 • چوب ترمووود در ابعاد و اندازه های که ساخته شده است ثابت می ماند و دچار تغییر نمی شود.
 • وقتی به چوب حرارت می دهند باعث می شود که مواد مغذی سطح آن از بین برود به همین دلیل قارچ ها و باکتری ها روی سطح این چوب وجود ندارند.
 • رنگ این چوب ثابت می باشد و حتی با نور خورشید نیز تغییر نمی کند.
چوب نما روسی
چوب نما روسی

عوامل موثری که بر روی قیمت این چوب تاثیر می گذارند؟

قیمت چوب ترمووود بر اساس متر مربع می  باشد و هر چه که میزان ضخامت آن زیادتر باشد قیمت این محصول گران  تر است در پایین بعضی از نکاتی که روی قیمت چوب تاثیر دارند را مشاهده می   کنید:

 • فرآیند حرارت دهی به چوب: سوختی که برای حرارت دادن به چوب مصرف می شود هزینه های متفاوتی دارد و بر طبق آن روی چوب قیمت گذاری می   کنند.
 • پرداخت چوب: در پرداخت چوب از دستگاه های ماشین آلات و ابزارهای متفاوتی استفاده می  کنند هر چه که این دستگاه ها مدرن تر باشد قیمت گرانتر است.
 • انواع چوب: چوب ترمووود انواع متفاوتی دارد که هر یک از آنها قیمت خاص خود را دارد پس برای خرید این چوب باید به نوع آن توجه داشته باشید.

انواع نمایندگی چوب ترمووود در تهران

چوب ترمووود به دو دسته کلی تقسیم شده است دسته اول سخت چوب ها و دسته دوم نرم چوب ها می   باشد:

 • نرم چوب ها: شاید با شنیدن این اسم با خود فکر کنید که این نوع چوب ضعیف و شکننده می باشد اما برخلاف تصور شما این چوب دارای چگالی زیادی می باشد که می تواند وزن زیادی را تحمل کند. این نوع چوب ها اگر به ترموو تبدیل شوند برای نمای ساختمان عالی می    باشند زیرا وزن سبکی دارند و به ساختمان نمای زیبایی می   دهند. چوب های نرم از درختانی مثل سرو، صنوبر و کاج ساخته می شوند به همین دلیل نرم و سبک می   باشند. رنگ این چوب ها زرد رنگ است و در فصل های بهار برگ ریزان ندارند. این چوب ها رویش پایداری دارند و اگر مورد استفاده شرکت های چوب سازی قرار بگیرند هرگز منقرض نمی شوند زیرا این چوب ها رویش زیادی دارند.
 • سخت چوب ها: اکثرا نجار ها از چوب های سخت استفاده می کنند، در این چوب ها تنوع رگ های زیادی دیده می شود. این چوب ها از درختان پهن ساخته می   شوند که ما اکثرا در اطراف خود آن ها را مشاهده می   کنیم به طور مثال گردو، افرا، گیلاس، بلوط و… . اکثرا وسایلی که با این چوب ها ساخته می   شود گران می باشد زیرا این چوب ها برگ ریز هستند و در فصل بهار شروع به رشد مجدد خود می   کنند.
 • چوب ترموو S : این نوع چوب پایداری و مقاومت بالایی دارد. برای تولید این چوب ها به دمای ۱۹۰ درجه سانتیگراد نیاز می باشد. این چوب ها برای زیر نماهای ساختمان ها عالی می باشند و قیمت مناسبی نیز دارند.
 • چوب ترموو D : این چوب طول عمر زیادی دارد، برای تولید این چوب به دمای ۲۱۲ درجه سانتیگراد نیاز است. اگر می خواهید این چوب ها را از نمایندگی های معتبر خریداری کنید می توانید به سایت بناوود مراجعه کنید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02177270099