خرید چوب نما

چرا انتخاب چوب ترمو برای نما

چوب ترمو یکی از عناصر پر کاربرد در مصالح ساختمانی است. از عناصر مختلف چوب ترمو می توان به این امر مهم پی برد که  ارتباط علت و معلولی بین ویژگی های ساختاری و پدیده های ترموفیزیکی رخ داده در سیستم ها قابل بررسی است. در اینجا برای درک بهتر دانش فعلی موجود برای طراحی DSFهای دارای تهویه طبیعی و مکانیکی اطلاعاتی مورد بررسی قرار می گیرند. بررسی ها نشان می دهد که درک پیوندهای ساده بین ویژگی های ساختمانی و عملکردی در انتخاب نما امری امکان پذیر است، اما تنها زمانی که یک پارامتر در یک زمان مشخص تحلیل شود. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با اینکه چرا انتخاب چوب ترمو برای نما مهم است لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید.

انتخاب چوب ترمو برای نما
انتخاب چوب ترمو برای نما

بررسی و انتخاب چوب ترمو برای نما

در بررسی و انتخاب چوب ترمو برای نما باید گفت که روندهای کلی در ساختمان سازی و نما را می توان این گونه تعریف کرد، وجود عوامل محرک برای DSF دارای تهویه مکانیکی و تهویه طبیعی، در حالی که سایر ویژگی ها برای تعیین رفتار این سیستم ها کمتر مرتبط هستند. با این حال، تعامل پیچیده بین بیش از یک ویژگی ساختاری به ندرت مورد بررسی قرار می گیرد و این شکاف دانش نسبتا زیادی برای پشتیبانی از طراحی و عملکرد بهینه سیستم های DSF باقی می گذارد.

انتخاب چوب ترمو برای نما از یک ساختار چند لایه تشکیل شده است، اغلب یک ساختار بسیار شفاف، که دارای یک لایه خارجی و داخلی و یک فضای بافر تهویه شده در بین آن است، که گاهی اوقات میزبان دستگاهی برای کنترل انرژی خورشیدی و بصری است. DSF ها می توانند ظاهر متفاوتی داشته باشند و می توانند با چیدمان های مختلف، که معمولا به نام های پنجره جعبه مانند، جعبه شفت، DSF راهرو و DSF چند طبقه نامیده می شوند، بر روی جریان هوای القایی طبیعی یا مکانیکی در هوای تهویه شده رله شوند. این بخش شبیه به آخرین حفره جریانی است که توسط یک فن برقی هدایت می شود.

استفاده از چوب ترمو در دکوراسیون های روستیک
استفاده از چوب ترمو در دکوراسیون های روستیک

نمای دو پوسته در انتخاب چوب ترمو یک سیستم پیشرفته برای مدیریت تعامل بین فضای باز و فضاهای داخلی است که به دلیل انعطاف پذیری و به لطف امکانات فعال شده توسط مسیرهای جریان هوای مختلف که می تواند در DSF ایجاد شود، به کار رود.

نکات قابل توجه در انتخاب چوب ترمو برای نما

در انتخاب چوب ترمو برای نما باید گفت که علاوه بر عملکرد حرارتی بهتر و نور فراوان روز، یک DSF جذابیت بصری را به ارمغان می آورد و باعث بهبود عایق صدا و عملکرد حرارتی بالا می شود. با این حال، سطح بزرگ نما می تواند در صورتی که پوشش های معمولی به خوبی طراحی و مدیریت نشوند، عملکرد کمتری داشته باشد. برای مثال از طریق کنترل جریان تهویه و فعال سازی دستگاه های سایه انداز در سیستم .DSF

مزایایی که یک DSF برای کیفیت محیط داخلی به ارمغان می آورد، مورد توجه جامعه حرفه ای و علمی است، در حالی که تعامل DSF ها با محیط شهری در فضای باز موضوعی است که کمتر مورد بررسی قرار گرفته است. ویژگی های سطح تابشی غیر معمول DSF، که در آن پوسته بیرونی اغلب به طور کامل بررسی و ارزیابی شده است، ممکن است بر تعادل انرژی کلی در محیط شهری تأثیر بگذارد. با این حال، برخی از آخرین تحقیقات نشان می دهند که بر خلاف تأثیر منفی سطوح عمودی بزرگ بر تعادل حرارتی شهری، DSF ممکن است در واقع به کاهش اثر گرمایی شهری کمک کند.

چوب ترمو برای نما
چوب ترمو برای نما

در انتخاب چوب ترمو برای نما  DSFبه طور گسترده به عنوان یک راه حل تکنولوژیکی مورد بررسی قرار می گیرد، اما ارتباط دادن ویژگی های ساختاری یک DSF به رفتار مکانیکی حرارتی و سیالات آن ساده نیست. انتقال جرم، تکانه، گرما و انرژی، بسیار پویا و در تعامل ثابت هستند و توسط دمای داخل و خارج، سرعت و جهت باد، شدت تابش ورودی/خروجی، و اختلاف فشار بین حفره هدایت می شوند. دو محیط اطراف تنها زمانی مورد بررسی قرار می گیرند که تمام فرآیندهای فیزیکی درک شوند و اقدامات طراحی (به عنوان مثال انتخاب و بهینه سازی ویژگی های ساختاری DSF به عنوان ویژگی های هندسی، ترموفیزیکی، نوری و آیرودینامیکی) و استراتژی های عملیاتی را می توان آگاهانه برای دستیابی به مطلوب برنامه ریزی کرد.

ویژگی های هندسی در انتخاب چوب ترمو برای نما

اگرچه دانش زیادی در مورد فرآیندهای حمل و نقل در انتخاب چوب ترمو برای نما شناخته شده است، اما با این حال یک مرور کلی سیستماتیک از نحوه تأثیر پیکربندی ساختاری DSFها (به عنوان مثال ویژگی های حفره، سایه ها و جریان هوا) بر عملکرد یک DSF بسیار تاثیرگذار است. از طریق تجزیه و تحلیل جامع دانش موجود در ادبیات علمی در این حوزه، می توان به این موارد زیر پی برد:

  • ارتباط بین ویژگی های ساختاری و انتقال حرارت و رفتار دینامیکی سیال در سیستم های DSF را به صراحت بررسی کنیم.
  • نشان دهد که چگونه می توان چنین روابطی را مطالعه کرد.
  • برای شناسایی شکاف های دانش فعلی و روابط ناشناخته.
  • استفاده از لوازم طبیعی در سبک روستیک
    استفاده از لوازم طبیعی در سبک روستیک

ویژگی های هندسی در انتخاب چوب ترمو

پیش بینی عملکرد حرارتی یک DSF نسبت به سایر سیستم های پوششی ساختمان پیچیده تر است. میدان دما در لایه های جامد یا سیال یک DSF با مکانیسم های انتقال حرارتی که در لایه و محیط اطراف رخ می دهد، تعیین می شود که می تواند ترکیبی از اجزای رسانا، تابشی و همرفتی باشد. وزن رسانایی در انتقال حرارت کل در یک DSF تقریبا ناچیز است و به خوبی درک شده است و معمولاً در هر لایه شیشه ای در صورت وجود مدل سازی می شود، در حالی که در کانال هوا نادیده گرفته می شود. انتقال حرارت توسط تشعشع (که تابش حرارتی نیز نامیده می شود) بین لایه های شیشه ای و بین رابط های DSF و محیط های اطراف رخ می دهد. تبادل حرارت تشعشعی، مانند سایر مکانیسم ها، به شدت تحت تأثیر جذب تابش خورشیدی و سایر پدیده های نوری است. پس زمینه فیزیکی پشت این دو حالت انتقال حرارت به خوبی درک شده است و در DSF ها پیچیده نیست. به همین ترتیب، مدل سازی عددی این دو نوع انتقال حرارت، مشکلات واقعی ایجاد نمی کند.

عملکرد چوب ترمو برای نما
عملکرد چوب ترمو برای نما

همه چیز در رابطه با انتخاب چوب ترمو

در رابطه با انتخاب چوب ترمو برای نما می دانید که ترمو یک انتخاب مناسب برای روکش فلزی است. در نتیجه فرآیند ThermoWood، ویژگی های معمولی چوب های نرم به سطوحی که اغلب در چوب های سخت یافت می شوند، بهبود می یابد. یعنی دوام بالا و پایداری عالی. این خصوصیات در کل سطح مقطع ثابت هستند.

ThermoWood دارای ظاهر قهوه ای زیبایی است که اگر بدون پوشش سطحی باقی بماند در مدت زمان کوتاهی شروع به تغییر رنگ می کند.

کاهش تورم در شرایط مرطوب، این فرایند منجر به کاهش قابل توجهی در میزان رطوبت تعادلی می شود و همچنین پایداری و دوام را بهبود می بخشد، به این معنی که تورم در عرض به طور چشمگیری کاهش می یابد که در معرض تغییرات رطوبت نسبی قرار گیرد.

مقاومت در برابر حمله قارچی، ترمو همچنین سطوح دوام و پایداری را به طور قابل توجهی در برابر حمله قارچ بهبود بخشیده است. با درجه دوام کلاس 3، ترمو باید بتواند الزامات عملکرد را برای 30 سال خدمات هنگام استفاده برای روکش کاری برآورده کند.

همه چیز در رابطه با انتخاب چوب ترمو
همه چیز در رابطه با انتخاب چوب ترمو

مقاوم در برابر حمله حشرات، ترمو در برابر حمله حشرات چوب مقاوم است. سوسک های لونگ هورن، سوسک های معمولی مبلمان و سوسک های پودری.

استحکام شکافتگی، در نتیجه فرآیند ترمو، خواص مقاومت شکافی ترمو در مقایسه با الوار اصلی کاهش می یابد.

بدون شستشو، از آنجایی که هیچ ماده ای در طول فرآیند ترمو اضافه نمی شود، هیچ شستشوی شیمیایی رخ نخواهد داد. همچنین، همانطور که رزین در طول فرآیند حذف می شود، مشکل نشت رزین از طریق گره ها نیز برطرف می شود.

نتیجه گیری

امروزه در بررسی انتخاب چوب ترمو برای نما طیف گسترده ای از پوشش ها را می توان اعمال کرد، مشروط بر اینکه از کیفیت بالایی برخوردار باشند. روکش فلزی یک انتخاب کلیدی در طراحی معماری است و محصولات روکش چوبی پایدار و جذاب هستند و همچنین به عملکرد حرارتی کمک می کنند. روکش فلزی که به آن “پرده های خارجی” نیز می گویند، پوسته یا لایه نهایی را برای نمای بیرونی ساختمان فراهم می کند و از هر Facit Home در برابر عناصر محافظت می کند.

کاربرد چوب ترموود
کاربرد چوب ترموود

امروزه کارشناسان به دقت روکش هایی را که استفاده می کنیم بر اساس طراحی، فرم و عملکرد خانه و همچنین محیط اطراف در نظر می گیرند. الوارهای با منبع پایدار مواد عالی هستند که بسیاری از طرح ها را تحسین می کنند و ردپای کربن پایینی دارند. چوب که یک ماده طبیعی و گرم است، فضاهای بیرونی دلپذیری مانند تراس های بالکن و پاسیوهای باغ را ایجاد می کند. این امر موجب می شود با رنگ های طبیعی ترکیب شود و اگر برای شروع از کیفیت خوبی برخوردار باشد، به زیبایی نمایان می شود. این یک ماده و روکش خوب برای مناطق حفاظت شده است و اکثر افراد برنامه ریزی آن را به عنوان یک راه حل طراحی منحصر به فرد می شناسند.

ما در طول سال ها از انواع مختلفی از روکش های چوبی استفاده کرده ایم. ما عاشق انتخاب الوارهای پایدار هستیم زیرا علاوه بر ارائه یک پوشش زیبا، انرژی تجسم یافته ساختمان را کاهش می دهد. انرژی تجسم یافته کل انرژی مورد نیاز برای ساختن یک خانه است که به عنوان کل انتشار گازهای گلخانه ای تولید شده تعریف شده است). درحقیقت الوار ترمو کربن را ذخیره می کند، بنابراین یک انتخاب بسیار پایدار برای استفاده در نمای ساختمان است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02177270099