ترمو رنگی چوب ترمو
رنگ کاری چوب ترموود

آشنایی کامل با ترمووود رنگی

امروزه استفاده کردن از انواع گوناگون چوب در زندگی انسان افزایش پیدا کرده‌است. اگر نگاهی به بازار فروش چوب بیندازید، متوجه می‌شوید که امروزه انواع مختلف چوب همچون ترمووود رنگی در بازار به فروش می‌رسد. این چوب‌ها از نظر میزان کیفیت، میزان ماندگاری و میزان استحکامی که دارند، با یکدیگر تفاوت پیدا کرده‌اند.یکی از انواع چوب‌های پرکاربرد در جامعه‌ی امروزی ما، چوب ترمووود می‌باشد. شاید تا کنون نام چوب ترمووود را شنیده باشید.

از زمانی که نخستین چوب ترمو وارد کشور ما ایران  شد، این نوع چوب، چوب ترمووود فنلاندی نام گرفت. فنلاند زادگاه ترمووود است و هر چوبی که با حرارت بالا در این کشور تولید شود، از کیفیت بالاتری در بین چوب‌های تولید شده توسط سایر کشورها برخوردار است .

کشور فنلاند با انبارهای عظیمی که دارد، می‌تواند از نگهداری این چوب طبق استاندارد جهانی و شایستگی برترین صادرکننده چوب ترمووود در جهان، درآمد بالایی را کسب کند.

این چوب درواقع چوبی طبیعی است که توسط روش‌های حرارتی پیشرفته یا به عبارتی دیگر ترمو کردن، استحکام و مقاومت بیشتری نسبت به سایر چوب‌ها یافت می‌کند.

چوب ترمو بیشتر اوقات از چوب درختانی همچون درخت سرو، کاج و صنوبر تولید می‌شود‌ و کاربردهای گوناگونی در زندگی انسان دارد.

ما در ادامه‌ی این مطلب قصد داریم میزان آشنایی شما عزیزان را با چوب ترمووود رنگی و مراحل تولید آن آشنا کنیم اما در ابتدا باید شما با مراحل تولید چوب اصلی ترمو آشنا شوید.

 

انواع ترموود رنگی
انواع ترمووود رنگی

مراحل تولید چوب ترمو

چوب ترمو نام چوبی حرارت دیده است که در فرآیند تولیدی که طی می‌کند، می‌تواند مقاومت خود را افزایش دهد.  برای این که شما با چوب ترمووود رنگی آشنایی پیدا کنید، باید با مراحل تولید چوب ترمو از مرحله‌ی استخراج از طبیعت تا مرحله‌ی رنگ‌آمیزی، آشنا شوید.

مراحل تولید چوب ترمووود عبارتند از:

 • در مرحله‌ی اول چوب طبیعی درختان مذکور از طبیعت استخراج شده و به کارخانه‌های تولید چوب ترمو منتقل می‌شود.
 • در مرحله ی بعد این چوب به تکه‌های کوچکتری تبدیل می‌شود تا بتواند به راحتی فرآیند ترمو شدن را طی نماید.
 • مرحله‌ی سوم مرحله‌ای است که در آن چوب طبیعی حرارت می‌بیند. در این مرحله حرارتی به همراه رطوبت به چوب وارد می‌آید و این حرارت سبب از بین رفتن رنگ چوب ترمو می‌شود. پس از حرارت دیدن، چوب ترمووود به رنگ خاکستری درمی‌آید.
 • در مرحله‌ی بعد نیز بار دیگر به ترمووود حرارتی با ۲۰۰ درجه‌ی سانتیگراد دما وارد می‌آید و همین حرارت سبب خشک شدن چوب می‌شود.
 • در مرحله‌ی پایانی موادی از رزین و مواد مقاوم بر سطح چوب می‌نشیند و مقاومت آن را در برابر شرایط جوی افزایش می‌دهد.
 • در مرحله‌ی بعد چوب ترمو با استفاده از ترفندهای خاصی که وجود دارد، رنگ‌آمیزی می‌شود و سپس در اشکال مختلف به بازار فروش انواع گوناگون چوب عرضه می‌شود.

شما عزیزان می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین چوب ترمووود را از فروشگاه بنا وود با قیمتی باور نکردنی و به صرفه، خریداری نمایید.

ترموود رنگی با کیفیت
ترموود رنگی با کیفیت

چرایی رنگ کردن چوب ترمووود

همان طور که در توضیحات مربوط به مراحل تولید چوب ترمووود ذکر کردیم، این چوب پس از تولید شدن، رنگ‌آمیزی می‌شود.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا چوب ترمووود قبل از مصرف شدن، رنگ‌آمیزی می‌شود؟

باید بگوییم که زمانی که چوب طبیعی درختان سرو و کاج  در مقابل حرارت بالا قرار می‌گیرد، رنگ طبیعی خود را از دست داده و به رنگ خاکستری تبدیل می‌شود.

حال اگر این چوب با همان رنگ خاکستری خود مورد استفاده قرار بگیرد، جلوه‌ی زیبایی نخواهد داشت. بنابراین چوب ترمو پس از تولید شدن رنگ‌آمیزی می‌شود تا جلوه‌ی زیبایی را به محیط بدهد.

علاوه بر این، رنگ  کردن ترمووود ایرانی سبب افزایش ماندگاری چوب ترمووود در برابر اشعه‌های فرابنفش و نور آبی می‌شود.

چوب ترمو پس از این که رنگ‌آمیزی می‌شود، به یک چوب دگرگون شده تبدیل شده و می‌تواند محیط مورد نظر را دنج‌تر کند.

 

رنگ کاری چوب ترموود
رنگ کاری چوب ترموود

مراحل رنگ کردن چوب ترمووود

رنگ‌آمیزی چوب ترمو فرآیند آسانی نیست و نیاز به طی کردن مراحل گوناگونی دارد. ما در ادامه مراحل تولید ترمووود را برای شما عزیزان تشریح می‌کنیم.

لازم به ذکر است که شما عزیزان می‌توانید برای خرید برترین چوب ترمو، از طریق سایت بنا وود که نمایندگی فروش چوب ترمووود  به شمار می‌آید، اقدام کنید.

این مراحل عبارتند از:

 • برای رنگ‌آمیزی چوب ترمو در ابتدا لازم است که شما عزیزان سطح این چوب را با استفاده از سمباده و لوازمات مختلف، صاف کنید. علاوه بر این، پس از سمباده‌کشی لازم است که شما گرد و غبار موجود در سطح چوب را نیز با استفاده از یک دستمال تمیز به طور کامل از بین ببرید.
 • پس از این که مطمئن شدید که بر سطح چوب هیچ گونه عیبی وجود ندارد، باید چوب را با استفاده از قلم‌مو‌های مخصوص رنگ‌آمیزی کنید. در این مرحله می‌توانید از فرچه‌های رنگ بزرگ نیز استفاده کنید تا رنگ‌آمیزی سطح ترمووود به صورت همسان انجام شود.

نکته‌ی قابل توجهی که در رنگ‌آمیزی چوب ترمووود باید به آن دقت داشته باشید، این است که چوب ترمو پس از رنگ‌آمیزی، به یک الی دو روز زمان احتیاج دارد تا خشک شود.

پس از گذشت این مدت می‌توانید دور دوم رنگ زدن ترمووود را آغاز کنید.

شما مشتریان عزیز اگر تمایل دارید که چوب ترمووود را خریداری کنید، می‌توانید آن را از فروشگاه بنا وود که بهترین فروشگاه فروش چوب ترمو است، خریداری کنید.

کاربرد چوب ترموود
کاربرد چوب ترموود

انواع رنگی که در تولید چوب ترمو مورد استفاده قرار می‌گیرد

به طور کلی رنگ‌هایی که در تولید چوب ترموود مورد استفاده قرار می‌گیرند، دو نوع دارند. نوع اول این رنگ‌ها، رنگ پایه آب و نوع دوم این رنگ‌ها، رنگ پایه روغن می‌باشد. در ادامه با تفاوت‌ها و کاربردهای گوناگونی که این رنگ‌ها دارند آشنا خواهید شد.

 • رنگ پایه آب:

رنگ پایه ابی که در رنگ‌آمیزی چوب ترمو کاربرد دارد، همان طور که از نامش پیداست، با آب مخلوط شده و به استفاده می‌رسد.این رنگ‌ها زمانی که بر روی چوب ترمو قرار می‌گیرند، می‌توانند تا عمق سه سانتی‌متری این چوب نفوذ کنند و مقاومت آن را در برابر اشعه‌های گوناگون افزایش دهند.

کاربرد ترمو‌هایی که با رنگ پایه آب رنگ‌آمیزی می‌شوند، بیشتر در نمای خارجی ساختمان‌ها و منازل مسکونی می‌باشد.

ترموودهایی که با رنگ پایه آب تولید می‌شوند، با محیط زیست انسان‌ها سازگارترند و قابلیت استفاده‌ی مجدد را دارا می‌باشند.

 • رنگ پایه روغن:

رنگ پایه روغن یکی دیگر از انواع رنگ‌های گوناگونی است که در تولید چوب ترمو کاربرد دارد.

این رنگ از قیمت بالایی برخوردار است و بیشتر در تولید کفپوش‌ها و نمای داخلی ساختمان کاربرد دارد.

یکی از مزایای رنگ پایه روغن این است که نفوذ بیشتری در چوب ترمو دارد و همین موضوع سبب افزایش مقاومت چوب در برابر سایش می‌شود.

رنگ ترموود
رنگ ترموود

 

تناژهای رنگی چوب ترموود

امروزه استفاده از چوب ترمو در تمام ابعاد زندگی انسان افزایش  یافته است. این چوب در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شود که افراد طبق سلیقه‌ی خود می‌توانند رنگ متناسب با دکوراسیون داخلی محیط مورد نظر خود را انتخاب کرده و خریداری کنند.

اگر بخواهیم در مورد تناژهای رنگی این چوب منحصر به فرد برای شما توضیح دهیم، باید بگوییم که این چوب محدودیت رنگی ندارد و در هر رنگی می‌تواند تولید شود.

امروزه به دلیل این که رنگ‌های خنثی و مات در دکوراسیون داخلی محیط کاربرد بیشتری دارند، بیشتر اوقات نیز از رنگ‌های خنثی در تولید این چوب استفاده می‌شود.

به طور کلی می‌توانیم بگوییم که اگر دکوراسیون داخلی منزل یا محیط مورد نظر شما تیره رنگ است، بهتر است از تناژهای رنگی روشن چوب ترمو مثل رنگ کرمی، قهوه‌ای کم رنگ و سفید استفاده کنید.

اگر دکوراسیون داخلی محیط مورد نظر شما روشن است و اجزای آن از رنگ‌های خنثی و مایل به سفید ساخته شده است، بهتر است شما برای مصنوعات چوبی، کف و سقف محیط از ترموودهایی استفاده کنید که با رنگ تیره رنگ‌آمیزی شده‌ و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اگر شما عزیزان تمایل به خرید ترمووود رنگی دارید، می‌توانید این چوب را با کیفیت بالا از فروشگاه بنا وود خریداری کنید.

مزایای چوب ترمووود رنگی

همان طور که می‌دانید، تا زمانی که چوب مزایایی را برای زندگی انسان به ارمغان نیاورد، انسان از آن استفاده نمی‌کند. چوب ترموی رنگ شده نیز دارای مزایای متعددی است که سبب شده است این چوب در بازتر فروش انواع چوب، محبوبیت فراوانی داشته باشد.

این مزایا عبارتند از:

 • اولین مزیت چوب ترمو که سبب جذب مشتریان به خود شده است، زیبایی قابل توجه این چوب در مقایسه با سایر چوب‌های مشابه می‌باشد.

بی‌شک چوب ترموی رنگ شده آنچنان محیط را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد که چشم هر بیننده‌ای از زیبایی آن حیرت انگیز شود.

 • مزیت دیگر این چوب این است که راه ورود حشرات موذی و موریانه‌ها را به چوب می‌بندد. در اصل چوب ترموود با ساختاری که دارد، اجازه نمی‌دهد که چنین حشراتی در منافذ مختلف آن لانه کنند.
 • مزیت دیگری که چوب‌های ترمو دارند این است که به صورت آسان نصب می‌شوند و دوام بالایی دارند. همین نصب آسان ترموود می‌باشد که سبب شده است این چوب در کاهش هزینه‌های ناشی از نصب و تعمیر چوب، تأثیر مثبتی داشته باشد.
 • یکی دیگر از مزیت‌های چوب ترموود رنگی این است که در طول زمان و در برابر شرایط آب و هوایی گوناگون مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد و می‌تواند برای مدت زمانی طولانی در محیط مورد استفاده قرار بگیرد.

نکات قابل توجه در خرید چوب ترموود رنگی

شاید شما نیز جزو افرادی باشید که تمایل به خرید چوب ترموود رنگی دارید اما نمی‌دانید که بهترین چوب را چگونه انتخاب کنید. ما در ادامه می‌خواهیم برخی از نکات قابل توجه در خرید چوب ترموود را برایتان تشریح کنیم تا با استفاده از آن‌ها، بتوانید در انتخاب چوب ترموود رنگی به خوبی عمل کنید.

 1. اولین نکته‌ی قابل توجه در این زمینه این است که شما عزیزان دقت کنید چوبی که می‌خرید،  ترک بر نداشته باشد. اگر جزو کسانی باشید که با ترموود زیاد سر و کار داشته‌اید، می‌دانید که این چوب زمانی که ترک بردارد، عمر آن پایین می‌آید.

زمانی هم که عمر چوب ترموود پایین بیاید، به درد نمی‌خورد چرا که شخصی که قرار است هزینه‌ی زیادی برای خرید این چوب انجام دهد، انتظار دارد باکیفیت‌ترین چوب و کم‌هزینه‌ترین چوب را خریداری کند. در صورتی ک ترموود ترک‌دار ماندگاری زیادی ندارد.

 1. نکته‌ی قابل توجه دیگری که در این زمینه‌وجود دارد، متراژ چوب است. بهتر است شما متراژ چوبی که برای محیط قرار است خریداری کنید، کمی بیشتر از متراژ واقعی در نظر بگیرید تا بتوانید قسمت‌های مختلف را نیز با استفاده از اضافات ترموود، بپوشانید.

خرید چوب ترمووود رنگی از فروشگاه بنا وود

امروزه فروشگاه‌ها و سایت‌های زیادی وجود دارند که چوب ترمووود را به فروش می‌رسانند. این فروشگاه‌ها گاهی اوقات ممکن است از بی‌اطلاعی مشتری سوء استفاده کنند و ترموودی بی‌کیفیت را به مشتری بفروشند.

ما در این مطالب فروشگاهی را با نام فروشگاه بنا وود خدمت شما عزیزان معرفی نمودیم.  این فروشگاه یکی از برترین فروشگاه‌های فروش چوب ترمووود است که در این زمینه، سابقه‌ی کاری طولانی مدتی دارد.

شما با خرید چوب ترمووود از این فروشگاه می‌توانید هم از تنوع رنگی این چوب بهره ببرید و هم از کیفیت بالای آن به خوبی بهره‌مند شوید.

خرید ترموود رنگی از این فروشگاه بسیار آسان است. کافی است شما عزیزان با شماره‌های تماسی که در همین سایت موجود است، تماس حاصل کنید تا در نهایت بتوانید چوب ترمووود رنگی را با راهنمایی مشاورین سایت ما، خریداری نمایید.

ترموود رنگی
ترمووود رنگی
سخن پایانی

امروزه استفاده از چوب در ابعاد مختلف زندگی انسان افزایش پیدا کرده است. چوب یکی از اجزای طبیعت است و زمانی که در محیط زندگی انسان مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند میزان آرامشی که بر این محیط حاکم است را افزایش دهد.

به دلیل این که چوب ترمو در مراحل مختلف تولید خود رنگ طبیعی خود را از دست می‌دهد، باید پس از تولید شدن رنگ‌آمیزی شود تا بتوان در محیط‌های گوناگون از آن استفاده کرد.

ما در این مقاله تلاش کردیم شما عزیزان را با چوب ترمووود، مراحل تولید چوب ترمو، مراحل رنگ‌آمیزی این چوب، مزایای استفاده از چوب ترمو و تناژهای رنگی‌ای که برای این نوع چوب ارائه شده است، آشنا کنیم.

امید است شما نیز با استفاده از نکاتی که در مطالب فوق ذکر شده است، بتوانید چوبی مناسب با قیمتی عالی را خریداری کنید.

لازم به ذکر است که شما عزیزان می‌توانید برترین چوب ترمو را از فروشگاه ما یعنی فروشگاه بنا وود خریداری نمایید.

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02177270099