قیمت چوب ترموود
قیمت هر متر مربع چوب ترمو 

قیمت هر متر مربع چوب ترمو ایرانی و خارجی

از گذشته تا به امروز با وجود پیشرفت تکنولوژی همچنان از چوب به‌ عنوان یکی از ضروری‌ترین وسایل در صنعت خانه و دکوراسین استفاده می‌شود به همین دلیل روز به روز به تعداد افرادی که از چوب برای دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده می‌کنند افزوده می‌شود البته می‌توان گفت که استفاده از چوب صرفا به دکوراسیون ختم نمی‌شود و به طور قطعی می‌توان بیان کرد که چوب کاربرد مهم دیگری هم دارد که در صنایع مختلف می‌‌توان از آن استفاده کرد. چوب ها انواع مختلفی دارند که هر کدام ویژگی منحصر به فرد خود را دارد یکی از این چوب‌ها چوب ترمو است که کاربرد بسیار زیادی در قسمت دکوراسیون ، نما کاری ، کف سازی و … دارد این چوب چون ویژگی‌های بسیار زیادی دارد به همین دلیل معماران زیاد از چوب ترمو استفاده می‌کنند که در ادامه به بررسی قیمت هر متر مربع چوب ترمو ایرانی و خارجی خواهیم پرداخت.

چوب ترموود
چوب ترموود

ویژگی چوب ترمو

از چوب ترمو می‌توان هم در قسمت داخلی و هم در قسمت خارجی منازل استفاده کرد به نحوی که اثر بسیار زیادی در زیبایی قسمت دکوراسیون منازل دارد می‌توان گفت در منازل و حتی سایر قسمت ‌های دیگر مثل دفاتر و شرکت‌ها می‌توان صرفا از این چوب استفاده کرد یعنی به میزان ۹۰ درصد می‌تواند پاسخگوی ساخت منازل باشد و ده درصد مابقی را از سایر مواد و مصالح دیگر استفاده کرد. چوب ترمو مقاومت بسيار زيادی در مقابل عوامل گوناگون دارد و چون از رنگ ترمود در این چوب استفاده می‌کنند به میزان مقاومت چوب افزوده می‌شود اما باید به این نکته هم توجه کرد با توجه به مکان مورد استفاده از چوب نحوه اجرا و به کارگیری آن هم متفاوت خواهد بود یعنی در صورتی که در محیط بیرونی از چوب ترمو استفاده شود نوع چوب و حتی رنگ ترمودی که در چوب استفاده می‌کنند با چوبی که در قسمت داخلی استفاده می‌شود بسيار متفاوت است. پس در نتیجه می‌توان گفت که چوب‌های ترمو در انواع مختلفی ارائه می‌شود مثل چوب فنلاندی که چوب خارجی است یا چوب موگو وود ایرانی و سایر مدل‌ها اشاره کرد .

قیمت هر متر مربع چوب ترمو 
قیمت هر متر مربع چوب ترمو

قیمت هر متر مربع چوب ترمو 

قبل‌ از این‌که اقدام به محاسبه قیمت چوب ترمو کنیم نیاز است بدانیم که برای محاسبه چوب‌های ترمو میزان مقیاسی که به‌ کار رفته می‌شود مترمربع است . این چوب‌ها در سایز های متنوعی ارائه می‌شود بنابراین قیمت هر مترمربع از این چوب‌ها متناسب با سایزی که ارائه می‌دهد هست. مثلاً برای کف میزان چوبی که استفاده می‌شود در سایزهای شانزده ، بیست و شش و چهل می‌باشد؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که براساس سایز چوب قیمت هر متر مربع این چوب معین می‌گردد. البته یکی دیگر از مواردی که در تعیین قیمت چوب ترمو می‌تواند اثرگذار باشد نوع خارجی و ایرانی بودن چوب می‌باشد مثلاً نوع فنلاند که یکی از انواع چوب‌های ترمو است با توجه به این‌که از خارج وارد می‌شود و با توجه به کیفیت بسیار بالا و میزان استفاده زیاد قیمت آن در مقایسه با سایر چوب‌ها گران‌تر است یا مثلاً چوب موگو وود با توجه به این‌که مدت زیادی است در داخل کشور از آن استفاده می‌شود و میزان اعتبار آن بسیار بالا است و امروز از این نوع چوب بیشتر استفاده می‌کنند و چون به دلیل این‌که این چوپ در داخل کشور تولید می‌شود و همین‌طور با توجه به این‌که استفاده‌های زیادی هم از آن می‌شود قیمت آن در مقایسه با سایر چوپ‌های ترمو مناسب است.

چوب ترمو ایرانی و خارجی 
چوب ترمو ایرانی و خارجی

عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت چوب ترمو ایرانی و خارجی 

همان‌ گونه که گفته شد چوب‌های ایرانی ترمو نسبت به چوب‌هایی که وارداتی هستند با وجود کیفیت و کارایی زیادی که دارند از قیمت بسیار مناسب‌تری برخوردار هستند . به طور تقریبی میزان کیفیت چوب فنلاندی از چوب‌های ایرانی زیاد است و عمده علت قیمت بالای چوب فنلاندی هم این است. اما همانند سایر محصولات بر روی چوب ترومو هم نمی‌شود قیمت ثابتی را اعمال کرد و به علت شرایط اقتصادی و با توجه به نحوه ورود این چوب‌ها به داخل کشور قیمت این‌ چوب هم متغیر هست و ممکن است هر روز قیمت متفاوت‌تری از روزهای قبل داشته باشد. پس می‌توان گفت که عوامل مختلفی می‌تواند بر روی قیمت چوب ترمو تاثیرگذار باشد مثل نوساناتی که بر روی قیمت ارز انجام می‌شود که یکی از عوامل بسیار مهمی است که می‌تواند بر روی قیمت چوب اثرگذار باشد. هم چنین بر اساس حجم و نوع تراشه و مواد دیگر که بر روی چوب ‌های ترمو به ‌کار رفته می‌شود می‌تواند باعث تغییر قیمت این چوب‌ها شود. یکی دیگر از عوامل هم که می‌تواند در قیمت چوب ترمو تاثیرگذار باشد درجه کیفی این چوب‌ها است.

قیمت چوب ترمو ایرانی و خارجی
قیمت چوب ترمو ایرانی و خارجی

خرید چوب ترمو 

روش‌ مختلفی وجود دارد که از طریق آن می‌توان اقدام‌ به خرید چوب ترمو کرد مثلا می‌توان به فروشگاه‌های چوب مراجعه کرد و خرید خود را از بین چندین مدل چوب که وجود دارد انجام داد و از خرید به صورت صحیح مطمئن شد مثلا از رنگ ، ابعاد و نوع چوب و … اما یکی دیگر از روش‌هایی که وجود دارد این است که از طریق فروشگاه‌ها یا سایت‌های اینترنتی می‌توان نسبت‌ به خرید چوب ترمو اقدام کرد یکی از این سایت و فروشگاه‌های اینترنتی سایت http://Banawoodco.com می‌باشد که از بهترین نوع سایت‌ها و فروشگاه‌ها ی اینترنتی هست چون کیفیت چوب‌هایی را که ارائه می‌دهد بسیار بالا است و همچنین ضمانت پس‌ از فروش دارد یعنی می‌توان در صورتی‌ که رضایت کامل را ندارید با متخصصان فروشگاه در ارتباط باشید و از آن‌ها کمک بگیرید اگر سوال و یا راهنمایی‌ هم نیاز دارید می‌توانید از مشاوران سایت کمک بگیرید . درنتیجه یکی از بهترین روش‌ها که می‌توان نسبت به خرید چوب ترمو اقدام کرد سایت بناوود می‌باشد. از مزیت‌های دیگر این سایت این است که علاوه‌ بر این که از طریق فروشگاه اینترنتی می‌توانید چوپ ترمو را خریداری کنید می‌توانید کار مدنظر که نماکاری ، استفاده از چوب در کف سازی یا دکوراسیون منزل و یا سایر کارهایی که بخواهید با این چوب انجام دهید را به این سایت بسپارید تا این کار را برای شما به بهترین نحو ممکن انجام دهد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02177270099