چوب ترمو

کارخانه چوب ترمو

با نظر به رشد ساخت و سازها در سال‌های اخیر، توجه افراد به سمت استفاده از محصولات و مصنوعات مطابق با استانداردهای روز دنیا و سازگار با طبیعت و محیط اطراف بیشتر از پیش شده است. این مسئله، جهش قابل توجهی را در صنعت ساختمان سازی به وجود آورد. یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در این مسئله، بروز شدن متریال‌های مورد استفاده در این قسمت بود. چوب‌ها یکی از همین موارد پر کاربرد بودند. اما به دلیل ماهیت خاص آن‌ها و آسیب پذیر بودنشان به شکل طبیعی، محدودیت‌هایی را برای مصرف کنندگان به وجود می‌آوردند. از این رو در دو دهه پیش، مدلی جدید برای کاربرد بهینه این مواد رونمایی شد. کارخانه چوب ترمو از تولیدات خود با بهینه سازی و رفع محدودیت‌های موجود رونمایی کردند. این نوع معایب و حساسیت‌های خاص گذشته را نداشته و کاربردهای بیشتری را در ساختمان سازی در اختیار افراد قرار می‌دهد. در ادامه توضیحات کامل و جامع‌تری از این موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس تا انتها با ما همراه باشید.

کارخانه چوب ترمو
کارخانه چوب ترمو

فرآیند ویژه تولید چوب ترمو در کارخانه‌ها

شاید این تصور برای بسیاری از افراد پیش آید که این نام مخصوص یک نوع خاص از این دسته می‌باشد. اما می‌توان به این شکل بیان داشت که در واقع ترمو مدلی از فراوری سازی است که باعث بالا رفتن مقاومت محصول در برابر عواملی می‌گردد. از این رو می‌تواند نوع‌های مختلفی را شامل شود. اما به شکل عمده مهم‌ترین موارد برای رسیدن به یک فرآورده درجه یک، بهره‌گیری از کاج می‌باشد. این موارد به کارخانه چوب ترمو وارد شده و سپس مورد برشکاری طبق موارد و استانداردهای مخصوص قرار می‌گیرند. بعد از آن به مخزن‌ها و محل‌هایی وارد می‌شوند که در آنجا در برابر حرارت مقاومت ویژه خود را می‌یابند. چرا که در درون بخش‌های داخلی چوب‌ها، مقادیری از رطوبت و صمغ‌ها وجود دارد که راه را برای نفوذ عوامل آسیب‌زا در زمان مصرف باز می‌گذارد. از این رو برای رفع این مشکل با بهره‌‌گیری از حرارت، این موارد از بین می‌رود و در نهایت محصولی با کیفیت و به دور از مشکلات گذشته به دست مصرف کنندگان می‌رسد. این فرآورده به خوبی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، رطوبت، سرما و گرما مقاومت کرده و آسیب نمی‌بیند.

شیوه نگهداری تولیدات در کارخانه چوب ترمو

برای اینکه محصول نهایی دارای کیفیت بالایی باشد، بسیار مهم است که مراحل تولید را چگونه طی کند. استفاده از چوب‌های درجه یک و مقاوم، جاگیری درست در مخزن‌ها، ورود میزان حرارت کافی، دادن مدت زمان مناسب جهت تبخیر رطوبت و صمغ داخلی و مواردی از این دست باید در خطوط تولید کارخانه چوب ترمو مورد توجه بسیار قرار داشته باشند. اما مراقبت‌های پس از فرآیند تولید نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. انبار کردن درست و اصولی از این بخش‌های مهم خواهد بود. از مواردی که در این بخش باید رعایت شده باشد، این است که محل انبارها کاملا دارای هوای خشک و خنک باشد. از این رو مکان‌های مسقف دارای ملزومات گردش هوای خوب، گزینه‌های مناسبی برای تحقق این مهم هستند. برای چینش آن‎‌ها در انبار نیز باید توجه نمود که هیچ گونه تماسی بین آن‌ها با سطح زمین نباید برقرار گردد. بلکه بر روی سطحی قرار گیرند که گردش هوا از زیر و رویشان در جریان باشد. تا هم دچار مشکل نشده و هم از خمیدگی و گرفتن انحنا در آن‌ها جلوگیری به عمل آید. اگر نسبت به محصولات موجود در بازارها و نگهداری اصولی آن‌ها اطلاعات کافی ندارید، بهتر است برای خرید این تولیدات مراکز معتبر را انتخاب کنید. مجموعه نارون چوب با خریداری کالا از بهترین کارخانه‌ها امکان دستیابی به تولیدات مرغوب داخلی و خارجی را برای همگان فراهم آورده است.

کارخانه چوب ترمو
کارخانه چوب ترمو

مزایای به کارگیری چوب ترمو

همه می‌دانیم که استفاده از متریال‌هایی طبیعی مانند چوب چه تاثیرات فراوانی بر زیبایی و کیفیت نهایی کار خواهد داشت. کارخانه چوب ترمو بر همین اساس و توجه به تمایل بیشتر افراد به این مورد، تولیدات خود را روانه بازارها می‌نمایند. این فرآورده‌ها مزیت‌های زیادی را علاوه بر زیبایی چشم نواز با خود به همراه داشته که همین خاصیت‌ها باعث افزایش تمایلات به استفاده از آن بوده است. در ادامه به مهم‌ترین این موارد پرداخته می‌شود.
عایق بسیار خوب در برابر گرما و برودت هوا:
این تولیدات به مراتب بسیار بهتر از مواردی چون شیشه، فلز و سنگ‌ها عمل می‌نمایند. به همین خاطر است که از دیرباز به عنوان یکی از مهم‌ترین متریال‌ها برای ساخت پوشش بخش‌های مختلف ساختمانی و ابزارهایی مانند دستگیره‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند.
عایق در برابر صوت:
اگر توجه کرده باشید، در بسیاری از سالن‌های موسیقی و محل‌هایی با تولید صدای بسیار، حتما المان‌های چوبی در بخش‌های مختلف را می‌توانید مشاهده نمایید. این خاصیب یکی از مزیت‌های چوب‌ها می‌باشد.
عایق مناسب الکتریکی:
از جمله مشکلات شایع بسیاری از متریال‌های ساختمانی، رسانا و هادی بودن آن‌ها در برابر جریان‌های الکتریکی می‌باشد. این مسئله مشکلات فراوانی را می‌تواند در پی داشته باشد. تولیدات در کارخانه چوب ترمو این مسئله را مدنظر قرار داده و این فرآورده‌ها مشکلات این چنینی را مرتفع نموده‌اند.

انبارداری چوب ترمو
انبارداری چوب ترمو

مقاومت خوب در عین وزن سبک

سبک بودن در سازه‌های امروزی یکی از مسائل مهم به شمار می‌رود. در مقایسه چند متریال مرسوم و چوب با یکدیگر می‌توان نتیجه گرفت که این مورد چه مقدار سبک‌تر می‌باشد. این مسئله زمانی ویژه‌تر می‌گردد که دانست مقاومت این تولیدات بسیار بالا بوده و جایگزین مناسبی برای استفاده در ساختمان‌ها می‌باشند. همچنان که این مقاومت در برابر آفت‌ها، شرایط مختلف جوی و برودت هوایی نیز می‌باشد.
تنوع بسیار بالا و نگهداری ساده:
در سراسر جهان و با هر نوع آب و هوایی می‌توان چوب‌های مختلفی را یافت نمود که متناسب با همان محیط بوده و برای استفاده در سازه‌ها بسیار مناسب می‌باشند. در عین حال تا سالیان بلندی در سلامت و ظاهر اولیه باقی می‌مانند. ضمن اینکه هزینه‌های تعمیراتشان به فراخور بسیار کمتر از دیگر متریال‌ها می‌باشد.

چوب ترمو تقلبی در کشور

با توجه به وجود دو مدل داخلی و خارجی در این تولیدات و میزان نرخ‌های ارز، سودجویان بسیاری در این میان به دنبال کسب پول‌های هنگفتی هستند. از این رو محصولات نامرغوب و تقلبی را به نام تولیدات کارخانه چوب ترمو در بازارها عرضه می‌نمایند. این کار را معمولا از طریق ایجاد تغییرات ظاهری موقت بر روی سایر چوب‌ها انجام داده و به نام ترمو به خریدارها ارائه می‌کنند. افرادی که اطلاعات کافی در این زمینه نداشته و نتوانند محصول اصل از تقلبی را تشخیص دهند، معمولا با وسوسه پایین‌تر بودن قیمت این محصول به سمت خرید آن متمایل می‎‌گردند. پس از استفاده تقلبی بودن این کالاها آشکار شده و افراد متضرر می‌شوند. به جهت پیشگیری از این مشکلات و مسائل بعدی، باید دانست که تولیدات این چنینی را حتما باید از مراکز معتبر تهیه نمود. مجموعه نارون چوب امکان خرید به صورت حضوری و غیر حضوری را با توجه به شرایط همگی افراد مهیا نموده است. در این مرکز می‌توان انواع تولیدات داخلی و خارجی باکیفیت را مورد سفارش قرار داد.

مهم‌ترین موارد کاربرد چوب ترمو

گستردگی مزایای این محصولات باعث شده است که در موارد متنوعی بتوان این کالا را مورد بهره برداری قرار داد. با توجه به مقاوت بالایی که از خود نشان داده است، زیبایی چشم نوازی که دارد و همچنین عدم شیمیایی بودنش به راحتی می‌توان آن را در قسمت‌های داخلی و یا خارجی ساختمان به کار گرفت. از این رو کارخانه چوب ترمو معمولا تولیدات خود را در قطع‌ها و سایزهای متنوعی برای استفاده‌های مختلف تولید می‌نمایند. در اینجا موارد استفاده به اختصار بیان می‌گردد.
دکوراسیون داخلی
این مورد می‌تواند شامل دیوارهای داخلی، جدا کننده‌ها، پله‌ و راه پله‌ها، کفپوش‌های داخلی، سازه‌ها در، پنجره و تزئینات دیگری در بخش دکور داخلی خانه‌ها باشد. تولیدات ترمو در این زمینه علاوه بر کیفیت و کارایی، زیبایی چشم نوازی را نیز به محیط می‌بخشد.

کارخانه چوب ترمو
کارخانه چوب ترمو

دکوراسیون داخلی چوب ترمو

روف گاردن
این بخش نیز که امروز بیشتر مورد توجه افراد و سازندگان واقع شده است، یکی از مکان‌هایی است که چوب ترمو در آن بسیار کاربرد دارد. فضایی که کاملا می‌توان در آن طبیعت را لمس نمود و بهتر است سعی شود تماما در این قسمتا از متریال‌های طبیعی بهره گرفت.

سونا و استخر
این مکان‌ها نیز به یکی از المان‌ها در منازل تبدیل شده است. با توجه به کاربرد تولیدات کارخانه چوب ترمو در این بخش، می‌توان با خیالی آسوده از مقاومت این محصولات در برابر آب آن‌ها را مورد استفاده قرار داد.

نمای ساختمان‌ها

در سازه‌های امروزی، خصوصا در بخش ویلایی و آپارتمان‌های چند طبقه، می‌توان شاهد بود که سازندگان و طراحان بیشتر از گذشته به سمت استفاده از متریال چوب در بخش‌های مختلف آن روی آورده‌اند. به طوری که در نمای خارجی ساختمان از این ماده به عنوان پوشش نهایی بهره می‌گیرند. خواص بی‌نظیر آن باعث شده است که این محصول در چنین بخشی مفید بوده و مزیت‌های بسیاری را در اختیار مصرف کنندگان خود قرار دهد. خریداران برای دستیابی به تولیدات اصیل و مرغوب از کارخانه چوب ترمو می‌توانند به راحتی و با اطمینان خاطر، مجموعه نارون چوب را انتخاب کنند. این تیم کالاهای درجه یک داخلی و خارجی را با توجه به سلیقه و نیاز مشتریان به صورت اینترنتی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02177270099