چوب ترمو
چوب ترموود چیست؟

واکس چوب ترمو

ما در این مقاله تصمیم داریم تمامی نکات مربوط به واکس چوب ترمو و رنگ کاری این چوب را برایتان توضیح دهید پس اگر تصمیم به این کار دارید می‌توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات تکمیلی در این مورد به دست بیاورید. یکی از نکات بسیار مهمی که باید عنوان شود این است که برای اینکه با استفاده از واکس چوب ترمو به رنگ کاری آن بپردازید شما پیشنهاد می‌شود که یکبار آن را بشویید و سطح آن را پاک کنید و بعد از آن عمل رنگ کاری را آغاز کنید به گونه‌ای که کوچکترین گردی روی صفحه چوب دیده نشود.
اما پیش از اینکه به بیان هر نکته بپردازیم ابتدا باید بگوییم که واکس چوب ترمو چیست در پاسخ به این سوال باید عنوان شود که واکس چوب ترمو دارای عمر بسیار بالایی می‌باشد که یکی از پررنگ ترین ویژگی‌های این محصول همین طولانی بودن عمر آن است که نیاز به تعمیر و نگهداری آن را کاهش می‌دهد.
اگر روکش شما جنسی دارد که مستعد جذب خاک می‌باشد بهتر است آن را با مایع شستشو دهید و سطح مورد نیازتان را از هرگونه گرد و خاک تمیز کنید. اما اگر روکش شما جنس سختی دارد بهتر است آن را نقره ای کنید که این کار با استفاده از واکس های اکسیداسیون یووی انجام می‌شود و همچنین علاوه بر تغییر رنگ صفحه چوب ماندگاری رنگ‌ها را نیز  افزایش می‌دهد.

چوب ترموود چیست؟
چوب ترموود چیست؟

رنگ چوب ترمو یا واکس آن چیست؟

حال این سوال برای افراد پیش می‌آید که رنگ چوب ترمو یا همان واکس چوب ترمو چیست? در پاسخ به این سوال باید عنوان کرد که چوب ترمو همانند دیگر چوب‌ها در بازار دارای رنگ مخصوص به خود می‌باشد که استفاده از این رنگ ها یا این واکنش‌ها برای چوب می‌تواند به ویژگی‌های آن اضافه کند.
یکی از ویژگی‌هایی که رنگ یا همان واکس چوب می‌بخشد بالا بردن مقاومت چوبها می‌باشد یعنی اگر شما برای چوب ترموود از واکس مخصوص آن استفاده کنید علاوه بر طول عمر بالا کیفیت چوب شما نیز افزایش مییابد و میتوانید کاری در مدت زمان بالا داشته باشید این ویژگی تنها ویژگی است که در بین تمام واکس ها به صورت یکسان وجود دارد. واکس های مخصوص چوب ترموود از محصولاتی هستند که با کیفیت و انواع مختلف در سراسر جهان تولید و پخش می‌شود.
همانطور که گفته شد این واکس در انواع مختلفی وجود دارد که هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارند و برای انجام فعالیت‌های مختلف بر روی چوب‌های ترمو مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان مثال عمدتاً بعضی از این واکس ها هستند که برای اکثریت چوب‌ها قابل استفاده می‌باشد و با قیمت بسیار پایینی در محیط‌های داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند که اویل نام دارند.
این نوع واکس ها برای استفاده در چوب‌های ترمو مناسب می‌باشد که کاملاً رنگی شبیه به رنگ چوب‌ها دارد و همچنین کیفیت بسیار بالای آن باعث شده تا طرفداران زیادی را به خود جذب کنند.
همرنگ بودن این واکس ها با چوب‌های ترمو منجر به وجود آمدن براقی و یا پررنگ شدن ‏ این چوب‌ها می‌شود. پس از نکات بسیار مهمی که هنگام استفاده از واکس برای چوب‌های ترمو باید در نظر گرفت این است که ‏ واکسی که انتخاب می‌کنید کاملاً متناسب با نوع چوب شما باشد. اعضای افراد فکر می‌کنند که واکس چوب‌ها مشترک می‌باشد اما این تصور کاملا اشتباه است چرا که شما نمی‌توانید رنگ یا واکسی که مناسب برای چوب‌های روسی می‌باشند را برای چوب ترمو از آن استفاده کنید. پس بهتر است پیش از خرید واکس برای چوب مورد نظرتان ابتدا اطلاعات لازم در خصوص آن و کسب کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

رنگ کاری چوب ترموود
رنگ کاری چوب ترموود

انواع واکس چوب ترمو

همانطور که در ابتدای مصرف عنوان شد واکس های مخصوص چوب ترمو در انواع مختلفی چون: واکس ترمو آلمانی، واکس ترمو فنلاندی، واکس ترمو اسپانیایی و واکس تر روسی تولید و به بازار عرضه می‌شود که در این بخش از مقاله ما می‌خواهیم ویژگی هر کدام از این واکس ها را برایتان عنوان کنیم.
واکس یا رنگ ترمو آلمانی
یکی از بهترین و با کیفیتترین رنگ یا واکسهای مخصوص چوب ترمو رنگ ترمو آلمانی نام دارد که یکی از مناسب ترین محصولات برای افراد حرفه‌ای در جهت استفاده از چوب‌های ترمووود می‌باشد.

رنگ یا واکس ترمو فنلاندی
از دیگر رنگ‌های معروف و با کیفیت برای چوب‌های ترمو می‌توان به رنگ ترمو فنلاندی اشاره کرد یکی از ویژگی‌های پررنگی که این محصول دارد این است که در تمامی شرایط جوی و آب و هوایی مقاومت بسیار بالایی از خود نشان داده تا از این طریق عمر محصول چوبی شما را افزایش دهد اما این به این معنا نیست که تا زمانی که می خواهید از این محصول استفاده کنید هیچ نیازی به ترمیم نداشته باشد چرا که چند سال یک بار باید رنگ یا واکس چوب‌ها تمدید شود.
رنگ یا واکس ترمو اسپانیایی
یکی دیگر از واکس های با کیفیت مخصوص چوب ترمو می‌تواند واکس ترمو اسپانیایی نام برد که به نسبت نوع فنلاندی و آلمانی آن دارای کیفیت بسیار بالاتری میباشد و قابلیت این را دارد تا از این محصول در محیط‌های داخلی و خارجی استفاده شود.
رنگ یا واکس ترمو روسی
یکی دیگر از انواع واکسهای ترمو واکس های روسی می‌باشد که کیفیت متوسطی دارد و مناسب برای استفاده در محیط‌های داخلی می‌باشند.

واکس چوب ترمو
واکس چوب ترمو

قیمت رنگ یا واکس چوب ترمو

مسئله قیمت این محصول یکی دیگر از مسائلی که ما در این مقاله به آن می‌پردازیم واکس چوب ترمو یا همان رنگ چوب ترمو مانند دیگر محصولات مختلف دارای قیمت متفاوتی می‌باشد که این قیمت ها با نوسانات ارز گرانتر می‌شود اما یکی از نکات مهمی که در این خصوص باید بدانید این است که انواع مختلفی که این واکس ها دارند باعث شده تا قیمت آن‌ها نیز متفاوت باشد.
از آن جایی که واکس یا رنگ چوب ترمو آلمانی و فنلاندی کیفیت‌هایی مشابه یکدیگر دارند قیمتشان هم نزدیک به هم می‌باشد اما در نظر داشته باشید که از آنجایی که کیفیت رنگ ترمو اسپانیایی بسیار بالاتر از این دو نوع می‌باشد قیمت به نسبت بالاتری را دارد.

واکس چوب ترمو
واکس چوب ترمو

سخن پایانی

بناوود از باسابقه ترین مجموعه هایی در خصوص تولید چوب و محصولات چوبی می‌باشد که شما برای خرید چوب نما و نصب و اجرای چوب ترمو با بالاترین کیفیت و مناسبترین قیمت به این مجموعه مراجعه کنید همچنین این امکان برای شما وجود دارد که از طریق سایت محصول مورد نظر خود را به صورت آنلاین سفارش دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02177270099