چوب ترمو
استفاده از چوب ترمو در دکوراسیون های روستیک

استفاده از چوب ترمو در دکوراسیون های روستیک

استفاده از چوب ترمو در دکوراسیون های روستیک، باعث زیبا تر شدن دکوراسیون داخلی منزل می‌شود و برای جلوه گر شدن دکوراسیون خانه بسیار موثر است. سبک روستیک یکی از انواع سبک‌های موجود برای دکوراسیون داخلی است. همان‌طور که می‌دانید در گذشته چیدمان و دکوراسیون وسایل داخلی خانه از اهمیت زیادی برخوردار نبود ولی امروزه با گسترش و پیشرفت تکنولوژی نه تنها دکوراسیون داخلی جایگاه مهمی در زندگی اشخاص دارد بلکه انواع مختلفی از سبک‌های دکوراسیون و طراحی چیدمان وسایل به وجود آمده اند که هر کدام از این سبک‌ها در هر خانه‌ای با توجه به علایق و سلیقه فرد انتخاب میگردد. سبک روستیک بیشتر مناسب خانه‌های تفریحی بیرون از شهر است ،زیرا که سبک روستیک با الهام گرفتن از طبیعت به خانه فضایی صمیمی می‌دهد. در این مقاله سعی داریم شما را با سبک روستیک آشنا کنیم.

دکوراسیون روستیک
دکوراسیون روستیک

معنی کلمه روستیک چیست؟

کلمه روستیک در لغت به معنای روستا است. این کلمه، کلمه‌ای انگلیسی بوده و به صورت Rustic نوشته می‌شود که ادامه بیشتر به توضیح آن می‌پردازیم. کلمه روستیک اگر بخواهد در معماری به کار رود دارای دو تعریف جداگانه است. در تعریف اول کلمه روستیک یک نوع روش سنگ تراشی است که معمولاً در معماری های رنسانس به کار گرفته می‌شود و عملا یک سبک معماری نیست. در تعریف دوم روستیک کاملا یک سبک معماری است البته در کشورهای آمریکایی مثل ایالات متحده و کانادا است؛ ولی امروزه این سبک معماری تغییرات زیادی شده است. اما کلمه روستیک که امروزه شما زیاد آن را می‌شنوید به معنای دیگری جز از تعاریف گفته شده، است. کلمه روستیک در اینجا به معنای همان روستا و سبک دکوراسیونی است که در محیط روستاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه شما را با سبک دکوراسیون روستیک به طور کامل آشنا می‌کنیم.

استفاده از لوازم طبیعی در سبک روستیک
استفاده از لوازم طبیعی در سبک روستیک

دکوراسیون روستیک

سبک روستیک یکی از سبک‌هایی است که امروزه بسیار ترند شده و طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. در سبک روستیک هدف این نیست که  سبک و فضای خانه را مانند خانه های روستایی با وسایل ساده و فضای تاریک و نمور، کرد. بلکه هدف از استفاده ازین سبک این است که در دکوراسیون فضای داخلی منزل از وسایل و متریال‌های استفاده کنیم که طبیعی بوده تا باعث شود فضای خانه به فضای صمیمی و طبیعی تبدیل گردد. در این نوع سبک محیطی را طراحی می‌کنند که علاوه بر اینکه ویژگی‎های محیط روستا از جمله سادگی خاص، را دارا باشد؛ در آن از وسایل قدیمی دست ساز نیز استفاده شده باشد همان‌طور که میدانید چوب یکی از متریال‌هایی هست که در گذشته های دور از آن برای خانه سازی استفاده می کردند برای همین اغلب روستاها در خانه‌های خود و وسایل خانه از چوب استفاده می‌کنند. در سبک روستیک اینکه باید مانند سبک روستاها باشد از وسایل چوبی یا وسایلی طرح‌چوب هستند بیشتر استفاده میشود تا فضای روستاها را یادآوری کند. وسایل و تزییناتی که در این سبک استفاده می شود نازک کاری و تراشکاری دقیقی در آنها صورت نگرفته است برای همین این ویژگی باعث شده است تا مانند وسایل دست ساز قدیمی با حالت طبیعی باشند.

استفاده از چوب ترمو در دکوراسیون های روستیک
استفاده از چوب ترمو در دکوراسیون های روستیک

چوب ترمو چیست؟

چوب ترموود از چوب درخت‌های زبان گنجشک و کاج و … به دست می‌آید. اصلی ترین تولید کننده چوب ترمو درواقع کشور فنلاند است ولی علاوه بر فنلاند، کشورهای دیگری مانند آلمان و کانادا نیز چوب ترموود را تولید می‌کنند. در ایران هم چوب ترمو تولید می‌شود که دارای کیفیت مطلوبی است. چوب درختان در طی فراوری‌هایی با مکانیزم پیشرفته، حرارت دیده و به صورت ترموود در می‌آید. چوب ترموود به دلیل این‌که به وسیله مکانیزم‌های حرارتی تولید می‌شود، دیواره سلولی، سلول‌های چوب، نیز تخریب شده است. تغییر در ساختار سلول‌های چوب سبب می‌شود تا  رنگ ظاهری چوب به رنگ قهوه‌ای زیبایی تغییر ‌کند. رنگ چوب ترمو نسبت به رنگ چوب‌های دیگر از ماندگاری بالاتری برخودار است. چوب ترمو به دلیل از دست دادن مواد مغذی ساختار سلول، در برابر رشد کپک، موریانه، و قارچ و هم‌چنین زندگی حشرات موذی بسیار مقاوم است و در نتیجه از سبک‌تری نسبت به بقیه چوب‌ها برخوردار است. این نوع چوب بیشتر در دکوراسیون داخلی به کار برده می‌شود و این به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد چوب ترمو است. هم‌چنین این چوب در نمای ساختمان نیز کاربرد دارد. چوب ترمو به دلیل جذب آب، استفاده از آن در نمای ساختمان مشکلی ایجاد نمی‌کند.

استفاده از چوب ترمو در دکوراسیون های روستیک
استفاده از چوب ترمو در دکوراسیون های روستیک

 

استفاده از چوب ترمو در دکوراسیون های روستیک

همان‌طور که میدانید یکی از کاربردهای چوب ترمو استفاده در دکوراسیون داخلی است برای همین شما می‌توانید در دکوراسیون روستیک از چوب ترمو استفاده کنید. در قسمت بالا گفته شد برای که دکوراسیون روستیک مانند سبک روستاها باشد باید وسایل به صورت دست نخورده و قدیمی به نظر برسد برای همین می‌توان از چوب ترمو به دلیل ویژگی‌هایی که دارد استفاده کرد. چوب ترمو به دلیل رنگ‌های متنوع و زیبایی که دارد نیازی به رنگ کاری ندارد و همین خود یکی از عوامل طبیعی به نظر رسیدن دکوراسیون چوبی است. چوب ترمو به دلیل فرآیند حرارتی که در آن تولید می‌شود دچار تغییر رنگ شده و رنگ‌های زیبایی به خود می‌گیرد. حتی از چوب ترمو در نمای خانه‌های با سبک روستیک می‌توان استفاده کرد. در دکوراسیون روستیک برای اینکه همه چیز الهام گرفته از طبیعت باشد می‌توان کل بنای ساختمان را از چوب ساخت، که بهترین گزینه چوب ترموود است. سقف‌های چوبی با استفاده از چوب‌های نا متقارن از مهم‌ترین ویژگی‌خانه های روستایی است که در خانه‌های با سبک روستیک بسیار پر کاربرد است. دیوار‌های چوبی، سقف چوبی، اجزا و وسایل چوبی و… که از چوب ترمو تولید شده است، استفاده از چوب ترمو در دکوراسیون های روستیک را به نمایش می‌گذارد.

استفاده از چوب ترمو در دکوراسیون های روستیک
استفاده از چوب ترمو در دکوراسیون های روستیک

 

سخن پایانی

در این مقاله شما با سبک خانه‌های روستیک و دکوراسیون روستیک آشنا شدید اگر شما فردی هستید که به این نوع سبک علاقه دارید و می‌خواهید از این سبک در خانه خود استفاده کنید علاوه بر اطلاعات بیان شده در این مقاله، باید اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب کنید تا این دکوراسیون در منزل شما جلوه گر باشد. همان‌طور که گفته شد، استفاده از چوب ترمو در دکوراسیون های روستیک بهترین برای بیشتر نمایان کردن این سبک از دکوراسیون است. شما می‌توانید با مراجه به سایت بناوود چوب ترموود مورد نیاز خود را خریداری کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02177270099