چوب ترمو
تاثیرات بهره از چوب ترمو

چوب ترمو از چه درختی است؟

چوب ترمو یکی از با استحکام‌ترین چوب‌هایی است که از درخت کاج ساخته شده و به این دلیل مقاومت بسیاری در برابر فرسودگی و خرابی دارد. از جمله اینکه چوب ترمو به دلیل اینکه از یک نوع کاج خاص تولید شده استحکام پذیری بسیاری در نصب و بکارگیری در دکوراسیون اماکن دارد. پس می‌توان گفت چوب ترمو نمونه مناسبی در انواع چوب‌ها می‌باشد و مقاومت آن مسلما بیشتر می‌باشد. این چوب اغلب در ساخت نمای پنجره و کف‌پوش‌ها و نماهای زیستی و ساختمانی بکار می‌رود. ابعاد و رنگ‌ها و اندازه‌های چوب ترمو (ترموود) در پروژه‌های سازه‌های دکوراسیون و ساختمان، تعیین کننده قیمت این چوب‌ها می‌باشد. و اما در این مطلب از حیطه‌های مخصوص بکارگیری چوب ترمو و آشنایی با تاثیرات آن در بکارگیری دکوراسیون و انواع چوب ترمو برای طرح و دکوراسیون داخلی صحبت می‌کنیم.

تولید چوب ترموود
تولید چوب ترموود

تهیه کردن چوب ترمو

این چوب طبق بیان اولیه از یک نوع کاج و چوب درخت گنجشک بوده است. و این باعث استحکام هرچه بیشتر آن شده. اما سوال بر این است تهیه این چوب پر مصرف چگونه بوده و در چه دمایی با چه ساختی شکل گرفته. درواقع باید گفت این چوب در حرارت 180 تا 220 قرار دارد. تا مواد مذاب و رطوبت آن از بین برود. پس از این مرحله چوب ترمو را محیطی خنک قرار داده تا حرارت آن از بین برود و قابل استفاده باشد. در مرحله بعد وقتی حرارت چوب ترمو به 100 درجه رسید با پاشیدن آب روی آن دما و بخار آن را کاهش می‌دهیم. این روش ساخت چوب ترمو باعث استحکام و مقاومت پذیری در آب و هوای مختلف و گرما و سرما و باران می‌شود.

 

حیطه‌های بکارگیری چوب ترمو

درواقع اماکن و قسمت هایی که بیشترین استفاده را از این چوب دارند همان زیباکاری و ساخت دور پنجره‌ها و کفپوش‌های دور استخر و حیاط و تزئین اطراف مکان‌ها و دکوراسیون داخلی و کفپوش خانه‌ها می‌باشد. اما مکان‌های دیگری هم برای بکارگیری این چوب‌ها وجود دارد. مثلا سازه‌های ساختمانی و اماکن عمومی و کفپوش پارک‌ها هم از این جمله مکان‌ها می‌باشد. مورد بعد بررسی مکان بکارگیری چوب‌های ترمو می‌باشد. درواقع مکان مناسب نصب این چوب هم بسیار مهم و تاثیرگذار در شکل دکوراسیون می‌باشد. درواقع شما باید مکان را نسبت به اینکه نیاز به چوب های مقاوم دارد و یا چوب‌ها و سازه‌های ظریف باید بکار گرفته شود عمل بررسی را انجام دهید.

"تاثیرات

آشنایی با تاثیرات بهره از چوب ترمو

درواقع این نوع چوب ها تاثیرات بسیار مثبتی در طراحی و دکوراسیون داخلی اماکن و از جمله کفپوش‌ها دارد. اما حال می‌خواهیم بدانیم تاثیرات استفاده و بهره از این چوب های ترمو در دکوراسیون مختلف چیست. یکی از این تاثیرات ضد ضربگی و ضد‌ پوسیدگی و مقاوم بودن این نوع جنس چوب نسبت به فرسایش می‌باشد. به دلیل اینکه این چوب در طبیعی ترین حالت ممکن یافت شده و ساخت طبیعت می‌باشد و از مواد و موارد شیمیایی استفاده نشده و آن، دلیلی می‌شود بر اینکه چوب مورد نظر تاثیر مقاومی در دکوراسیون داخلی اماکن عمومی و طبیعتی و زیستی دارد. درواقع اماکن مختلف نیاز به یک سازه‌ی محکم دارد و ضدضربه که به راحتی با پوسیدگی مواجه نشود به همین دلیل این چوب بهترین وسیله برای نصب در جاهایی با لازمه استحکام می‌باشد. به همین دلیل شست و شوی چوب ترمو هم آسان می‌باشد این تاثیرات کلیدی برای بهره از این چوب‌ها می‌باشد.

کاربرد چوب ترموود
کاربرد چوب ترموود

آشنایی با انواع چوب ترمو

درواقع این چوب ها دو نوع هستند که موردی از آنها برای نمای بیرونی و آن یکی برای نمای خارجی بهتر است.

چوب ترموs -Thermo
درواقع طریقه ساخت و جنسیت و ماهیت این چوب ترمو به شکلی بوده که اکثرا برای نمای داخلی و دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. و برای فضا و محیط داخلی اماکن کاربرد بهتری دارد. پس می‌توان گفت این نوع چوب هم به نسبت جنس آن می تواند گزینه مناسبی برای سازه‌های ساختمانی محیط داخلی ساختمان‌ها و دکوراسیون باشد.

چوب ترمو Thermo-D
چوب ترمو از این جنس هم درواقع به علت استحکام بالاتر و قدرت بیشتر نسبت فرسایش‌ها برای محیط های بیرونی و خارجی و دکوراسیون خارجی مناسب است. درواقع این جنس نسبت به مقاومت و استحکام پذیری بالا بیشتر برای محیط‌های اطراف و بیرون اماکن و ساختمان‌ها و طراحی خارجی مناسب است.

خدمات بناوود
خدمات بناوود

خدمات بناوود

بناوود در واردات انواع چوب و چوب‌های ترموود خدمات رسانی انجام می‌دهد. شما برای سفارشات و سوال‌های خود درمورد چوب های با کیفیت ترموود ایرانی و خارجی مطالب مجموعه بناوود را مطالعه کرده و سفارش خود را ثبت کنید. درواقع شما برای انتخاب بهترین و با کیفیت ترین چوب‌ها سازه‌های برای دکوراسیون اماکن مورد نظر خود باید بهترین و مورد اعتماد‌ترین مجموعه ارائه و واردات چوب را پیدا کنید تا بتوانید بهترین نما را به دکوراسیون منازل و اماکن شخصی خود بدهید. بناوود هم یکی از مجموعه‌های کامل در فروش چوب‌های ترموود می‌باشد و در این زمینه به شما مشاورات لازم را ارائه می‌دهد و شما با استفاده از خدمات این مجموعه می‌توانید خرید درستی داشته باشید.

"<yoastmark

سخن پایانی

در این مطلب به شناخت ماهیت و انواع و جنس ویژگی‌های چوب ترموود پرداختیم. شما هم برای انتخاب بهتر برای دکوراسیون مقاوم و زیبا‌تر محیط بیرونی و داخلی خانه‌تان و اماکن مورد نظرتان می‌توانید از چوب‌های ترموود استفاده کنید. زیرا این نوع چو‌ب‌ها بهترین و مستحکم ترین سازه‌ها برای بکارگیری در نمای ساختمانی و دکوراسیون می‌باشد. و اما سعی کنید این چوب‌های ترمو را از مجموعه‌های فروش معتبر و استاندارد خریداری کنید تا بتوانید مقاوم‌ترین دکوراسیون را در خانه جایگذاری کنید. اما این نوع چوب‌ها در دسته بندی و ویژگی‌های مختلفی می‌باشند و شما طبق این موارد و بررسی و آشنایی با این موارد، استاندارد‌ترین چوب‌های ترمو را خریداری کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02177270099