خرید چوب نما
خرید چوب نما روسی

خرید چوب نما روسی

 

این روزها حفظ درختان و جنگل‌ها یک امر ضروری برای بقای نسل بشر در آینده است و چیزی است که ما باید کاملاً به آن دست پیدا کنیم. در نتیجه، خرید چوب به یک موضوع کاملاً پیچیده تبدیل شده است. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با خرید چوب نما روسی  لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این حوزه کسب کنید.

خرید چوب نما روسی
خرید چوب نما روسی

همه چیز در رابطه با خرید چوب نما روسی

اگر نمی‌خواهید از جنگل‌زدایی غیرقانونی حمایت کنید، باید از نحوه خرید چوب نما روسی آگاه باشید. در حقیقت چوب‌های مقاوم از جنگل‎های مدیریت شده پایدار به دست می‎آیند. قابل تجدید هستند، زیرا متولیان جنگل، چشم انداز را مدیریت می‌کنند تا از آسیب به اکوسیستم‌ها، حوضه‌های آبخیز، حیات وحش و خود درختان جلوگیری کنند و با نگاهی بلندمدت و نه کوتاه مدت به منابع می‌پردازند. پایداری در این زمینه به این معنی است که جنگل باید همچنان برای نوه‌ها و فرزندان شما باقی بماند و بتواند انتشار کربن را جذب کند و هوای ما را برای نسل‌های آینده تمیز نگه دارد و همچنین بهشتی برای حیات وحش باشد. از سوی دیگر، چوب‌های حاصل از منابع ناپایدار، سریع تر خرد می‌شوند و زیبایی محیط زیست را از بین می‎برند.

واقعیت این است که ممکن است متوجه ضرری که با خرید چوب نامرغوب صورت می‎گیرد، نباشید، چرا که خرید چوب بی‌کیفیت تأثیر عمیقی بر مناطقی که در آن برداشت می‌شود، از جمله نقض حقوق بشر، شکار گونه‌های در خطر انقراض، تهدید کردن سبک زندگی و حتی زندگی قبایل بومی و همچنین بی‌خانمان کردن موجودات نادر و ….. دارد. فقط 8 درصد از جنگل‌های جهان به درستی از تخریب محافظت می‌شود. صنعت چوب سیری ناپذیر است، همانطور که تقاضای ما برای چوب نیز وجود دارد و اکثر اوقات علیرغم بهترین تلاش محافظان، دولت‌ها و قانونگذاران چوب به طور ناپایدار برداشت می‌شود. می توانید با خرید چوب نما روسی از کیفیتی بالا و عالی برخوردار باشید.

چوب نما روسی
چوب نما روسی
  • کدام چوب‌ها پایدارتر هستند؟

همان طور که می‎دانید جنگل‌های بلوط باید به دقت مدیریت شوند تا پایدار بمانند، رشد کنند و برداشت شوند. بسیاری از مراکز در این زمینه اقدامات قانونی را برای حفاظت از جنگل‌های خود ارائه کرده اند و این روزها بیشتر از درختان قطع شده، درختان بیشماری کاشته می‌شود. این خبر خوبی برای آینده است، زیرا جنگل ها به جای کاهش در واقع در حال رشد هستند. از آنجا که قانون حداقل الزامات را برای جایگزینی درختان برداشت شده و همچنین محدود کردن برداشت سالانه تعیین می‌کند، لذا خرید چوب نما روسی معمولاً یک انتخاب مطمئن است.

نکات قابل توجه در شناسایی و خرید چوب نما روسی

چوب تهیه شده از آسیا، آفریقا، آمریکای جنوبی و حتی ایالات متحده آمریکا و کانادا با ضمانت‌های کمتری عرضه می‌شود. این منابع را می‌توان از طریق سخت کوشی، عزم راسخ و پایبندی به اهداف زیست محیطی پایدار ساخت. چندین سازمان بین المللی در ارزیابی جنگل‌ها در سراسر این مناطق مشارکت دارند. اما راه درازی در پیش دارند که باید در این حوزه مطالعات فراوانی صورت گیرد.

  • نحوه شناسایی چوب نما روسی

همیشه به دنبال گواهی رسمی منبع پایدار چوب باشید، حتی اگر گفته شود از اتحادیه اروپا است. سوالاتی در مورد نحوه خرید چوب نما روسی همیشه وجود داشته است، برای مثال قطع غیرقانونی درختان از مدت‌ها قبل در جنگل‌های روسیه و سیبری مشکوک بوده است. شورای نظارت بر جنگل یک سازمان مستقل است که مدیریت مسئولانه جنگل‌های جهان را ترویج می‌کند. سیستم صدور گواهینامه آنها به هر کسی اعم از کسب و کار یا فردی که علاقه مند به حمایت از جنگلداری است، استانداردهای شناخته شده بین المللی و تضمین علامت تجاری را ارائه می‌دهد. آرم FSC چیزی است که می‌توانید به آن تکیه کنید و بهترین انتخاب خود را داشته باشید. همچنین آرم PEFC وجود دارد، این علایم نشان می‌دهند که چوب از منابع پایدار به دست می‌آید، پس از برداشت جایگزین می‌شود و بدون آسیب رساندن به محیط زیست و اکوسیستم‌های همسایه برداشته می‌شود.

نحوه شناسایی چوب نما روسی
نحوه شناسایی چوب نما روسی
  • بررسی چوب های باکیفیت از درختان مقاوم

بامبو

بامبو در مناطق وسیعی از زمین در آسیا، جنوب صحرای آفریقا، شمال استرالیا و قاره آمریکا رشد می‌کند. به طرز شگفت انگیزی سبک و قوی است، بنابراین می‌تواند به طور طبیعی پایدار باشد. این برای مبلمان و کف، داربست، نرده، پل و حتی آجر استفاده می‌شود. با حدود 1500 گونه، بسیار متنوع است. خرید چوب نما روسی فوق العاده به نظر می‌رسد، اما همیشه ایده خوبی است که مطمئن شوید چوبی که می‌خرید از منابع پایدار تهیه شده است.

مسئله این است که گونه‌های درختی و چوبی زیادی امروزه وجود دارد که بهترین گزینه خرید از یک تامین کننده با اعتبار است. برای دستیابی به خرید چوب نما روسی، خرده فروشان، تامین کنندگان و تولیدکنندگان باید استانداردهای دقیق مربوط به مدیریت جنگل هایی را که چوب از آنها گرفته می شود، را رعایت کنند. محصولات به دلیل رعایت این استانداردهای دقیق و رفتار درست مسئولانه با محیط زیست در سطح بین المللی شناخته شده اند.

بامبو
بامبو

راهنمای مبتدیان برای خرید چوب نما روسی

راهنمای مبتدیان برای خرید چوب نما روسی به شما کمک می‌کند چوب مناسب را برای پروژه و بودجه خود انتخاب کنید. شما ابزارهای جدید خود را دارید و نقشه‌های نجاری عالی را برای استفاده از چوب خود و طراحی آن پیدا کرده اید. اما اکنون شما سردرگم هستید و به تمام گزینه‌های چوب، خیره شده اید. چگونه می‌دانید برای پروژه خود چه نوع چوبی خریداری کنید؟ و چگونه می‌توان بهترین تخته‌ها را انتخاب کرد؟ چرا برخی از تخته‌ها بسیار گرانتر از بقیه هستند؟ وقتی برای اولین بار کار نجاری را شروع می‌کنید چیزهای زیادی وجود دارد که نمی‌دانید و این اشکالی ندارد. راهنمای مبتدیان برای خرید چوب مناسب و باکیفیت به شما کمک می‌کند تا سفر نجاری خود را شروع کنید.

  • شناسایی نوع چوب

هنگامی که به نقشه‌های نجاری در فروشگاه نگاه می‌کنید، الوار را می بینید که بر اساس عمق و عرض فهرست شده اند (به عنوان مثال: 1×3، 2×4، 1×8، و غیره). با این حال، اگر تخته‌ها را اندازه‌گیری کنید، خواهید دید که اندازه‌های الوار به همان اندازه ذکر شده نیست. انواع مختلفی از چوب وجود دارد و برخی از آنها بسیار ارزان تر از بقیه هستند. اما دانستن اینکه چه نوع چوبی برای پروژه شما مناسب خواهد بود بسیار مهم است تا زمان و هزینه خود را برای کار با چوب اشتباه تلف نکنید. در این میان خرید چوب نما روسی گزینه ای عالی در نظر گرفته شده است که باید در مورد خرید آن اطلاعات خود را کامل کنید و با آگاهی کامل در این حوزه گام بردارید.

اگر از فروشگاه لوازم خانگی بزرگ محلی خود بازدید می‌کنید، احتمالاً نوارهای خزدار بسیار ارزان، تخته های معمولی گران‌تر، تخته‌های کاج انتخابی گرانتر و تخته‌های چوبی بسیار گران قیمت را خواهید دید. البته گزینه‌های چوب خارجی مانند چوب قرمز، سدر و تخته‌های تحت فشار وجود دارد. همه ی اینها چه معنایی می‌دهند؟ چه اطلاعاتی را می‌توان با توجه به رنگ، جنس و قیمت آن ها متوجه شد؟

  • نوارهای خزدار

در بررسی خرید چوب نما روسی هنگامی که به دنبال الوارهای ارزان قیمت هستید، به دلیل قیمت بسیار ارزان، آنها بسیار جذاب هستند. با این حال، وقتی شروع به حفاری در تخته‌ها کنید، دلیل آن را خواهید فهمید. نوارهای خزدار معمولاً بسیار خشن هستند و دارای عیوب زیادی هستند. آنها برای استفاده در ساخت و ساز در مواقعی که نیاز به بالا بردن یا تراز کردن چیزها دارید، ساخته شده اند، اما قرار نیست دیده شوند. با این حال، با موفقیت از اینها در نجاری استفاده کنید. فقط باید زمان بیشتری را برای چیدن تخته های خود اختصاص دهید و زمان بیشتری را برای سمباده زدن آنها به کار برید.

  • بررسی آمار چوب های مقاوم در کشور روسیه

در بررسی خرید چوب نما روسی باید گفت که روسیه پس از ایالات متحده و کانادا سومین کشور تولیدکننده چوب در جهان است. با وجود این رتبه بندی، آمار کلی صنعت جنگل در روسیه خوب به نظر نمی‎رسد. روسیه سالانه بالغ بر 150 میلیون متر مکعب محصولات چوبی تولید می‌کند که تنها حدود یک سوم کل کاهش مجاز سالانه است. روسیه از نظر حجم 22 درصد از تجارت چوب جهان را به خود اختصاص داده است، اما از نظر ارزش فقط 3 درصد تجارت چوب را در اختیار دارد. روسیه ظرفیت پردازش تنها 2 درصد از برداشت سالانه خود را دارد. در نتیجه حداقل ظرفیت پردازش را به جای محصولات جنگلی با قیمت بالاتر مانند کاغذ، مبلمان، در و پنجره صادر می‌کند.

به شرکت هایی که در پروژه‌های جنگلداری روسیه سرمایه گذاری می‌کنند، ضمانت تامین الیاف چوب را از طریق سیستم اجاره مبتنی بر حراج ارائه می دهند. به شرکت هایی که در پروژه هایی به ارزش 193.7 میلیون دلار یا بیشتر سرمایه گذاری می‌کنند، اجاره نامه‌هایی را ارائه می‌دهند که مشمول مزایده نیستند. به شرکت‌هایی که مقدار مشخصی از زمین های استیجاری را پردازش می‌کنند اجازه می‌دهند تا برخی از بخش‌های درخت را با نرخ مالیات کاهش یافته صادر کنند.

خرید چوب نما روسی
خرید چوب نما روسی

سخن پایانی

در مجموع از آنجایی که ژاپن، چین و کره جنوبی از پرکارترین استفاده کنندگان چوب هستند، شروع به تطبیق با واقعیت‎های جدید کرده اند. ژاپن که عرضه داخلی چوب محدودی دارد، 47 درصد واردات سالانه خود را از فدراسیون روسیه تامین می‌کند که در مجموع حدود 5 میلیون متر مکعب در سال 2006 بوده است. با افزایش پیشرفت، تقاضا در چین به سرعت رشد می‌کند که باید واردات را از همه منابع موجود افزایش دهد تا تقاضا را برآورده کند که در این میان خرید چوب نما روسی به شدت افزایش پیدا می‌کند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02177270099