چوب ترمو قیمت چوب ترموود
قیمت ترموود شاخه ای

قیمت ترموود شاخه ای

از آنجا که امروزه دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان، یکی از موضوعات پراهمیت شده است و هم چنین چوب، که از گذشته تا به حال استفاده های زیادی دارد؛ سبب کاربرد فراوان چوب در این زمینه ها و طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. حال چوب ترموود چیست و چه کاربردی دارد؟ کدام نوع ترموود را بخریم؟ قیمت ترموود ایرانی و فنلاندی چقدر است؟ در این بین در مورد ترموود شاخه ای نیز صحبت می کنیم.

قیمت ترموود شاخه ای
قیمت ترموود شاخه ای

چوب ترموود به چه چوبی گفته می شود؟

چوب‌های طبیعی که به وسیله انواع مکانیسم و روش های مختلف تولید می‌شوند ؛ چوب ترموود گفته می شود. این چوب ها، دارای استحکام و ماندگاری بالایی نسبت به دیگر چوب ها دارند.
همانطور که گفتیم؛ ترموود یکی از بهترین چوب هاست و معمولا در طراحی نماها و دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ چرا که در مقابل تغییرات محیطی مقاومت و استحکام مناسب و بهتری دارد.
چوب ترموود، بعد از عملیات برش در شرایط خاص خودش در دستگاه‌هایی برای خشک شدن قرار می‌گیرد تا میزان رطوبتش گرفته شود. با انجام این کار، چوب ها از رنگ سفید به رنگ قهوه‌ای پررنگ تغییر پیدا می‌کنند.

قیمت چوب ترموود را چگونه محاسبه کنیم؟

یکی از دغدغه‌های بسیاری از مشتریان، نحوه محاسبه متراژ مورد نیاز است. سایت اطلاعاتی در مورد چوب ترموود و نحوه محاسبه و قیمت آن جمع آوری کرده است پس تا ادامه مطلب مارا همراهی کنید.
همانطور که می‌دانید برای اندازه گیری متریال های مختلف از واحدهای مخصوص استفاده می‌شود برای مثال: تیرآهن، میلگرد و از وزن یا طول استفاده می‌شود. برای چوب ترموود نیز واحدی مشخص به نام مترمربع است تا بتوانید به راحتی اندازه گیری و خرید کنید. واحد فروش چوب، مترمربع می‌باشد و این چوب‌ها در متراژهای متفاوت تولید می‌شوند. نحوه محاسبه ترموود به این صورت است که میزان کف پوش در نمای ساختمان یا هر کاربرد دیگر مدنظرتان را بر حسب مترمربع اندازه می‌گیرید .
انواع مختلف ترموود در بازار عرضه می‌شود که دارای کیفیت‌های متفاوتی هستند. خاستگاه اصلی ترموود در جهان، کشور فنلاند است. قیمت ترموودهای ایرانی با کشور فنلاند متفاوت است و دلیل آن، کیفیت است. البته دلایل دیگر نیز بر قیمت چوب‌ها موثراست. یکی از مهم ترین عوامل در قیمت ترموود وارداتی در ایران، نوسان بودن قیمت ارز و عدم تثبیت آن است. این کار باعث شده است تا نتوان قیمت دقیقی را اعلام کرد.

قیمت ترموود شاخه ای
قیمت ترموود شاخه ای

قیمت چوب ترموود فنلاندی

دو روش تولید چوب ترموود هستند که به دمای Thermo-D و Thermo-S.
دستگاه بستگی دارند. به عنوان نمونه در روش اولی، تا 180 درجه سانتی گراد گرما داده می شود که بیشتر کاربرد در دکوراسیون داخلی دارد. در روش دوم، تا 220 درجه سانتی گراد گرما داده می شود که این چوب بیشتر در نماهای ساختمان و…. استفاده می شود. به علت کیفیت بالای ترموودهای فنلاندی، قیمت بالایی دارند. در ساخت این چوب‌ها، از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود و فقط از حرارت و گرما و بخار آب استفاده می‌شود. این موارد سب کاهش هجوم حشره و کپک و…. می‌شود.از دیگر عوامل موثر بر قیمت شامل:
کیفیت و میزان درجه آن
ایرانی یا وارداتی بودن چوب
نوع تراش و اره و میزان حجم آن

مقایسه ترموود ایرانی با فنلاندی

چوب ترموود فنلاند

چوب‌های کشور فنلاند معمولا از کاج های مرغوب و خاصی تولید می شوند که کیفیتشان بی نظیر است. دراین کشور، به علت شرایط مناسب اقلیمی دارای چوب های با سختی بالا هستند و همین موارد سبب شهرت در کل جهان شده است.

چوب ترموود ایرانی

این چوب‌ها برای کسانی مناسب است که بیشتر به دنبال چوب ترموود باشند و کیفیت برایشان مهم نباشد. البته این موضوع، بدین معنا نیست که ترموود ایرانی بی کیفیت است بلکه در مقایسه با ترموود فنلاند این سخن صدق می‌کند؛ که بیشتر به ساختار و جنس و مراحل تولید و پخت برمی‌گردد. در حالت کلی، ترموود ایرانی کیفیت معمولی دارد و بیشتر در محیط های داخلی کاربرد دارد.
قیمت چوب ترموود ایرانی
در ویژگی‌های ترموود ایرانی به درجه کیفیت آن اشاره شد که باعث پایین بودن قیمت ترموود خواهد شد که این مسئله یک امتیاز مثبتی است برای کسانی که به دنبال صرفه جویی در هزینه‌های دکوراسیون داخلی هستند؛ چرا که دکوراسیون داخلی در معرض نور و رطوبت بیرون نیست و بسیاری از عوامل خارجی حذف شده است. نکته مورد توجه دیگراین است که ترموودهای ایرانی در 3 درجه تولید و به بازار عرضه می‌شوند و دارای کیفیت و قیمت متفاوتی هستند.

استحکام و مقاومت:
ترموودهای فنلاندی در مقابل شرایط محیطی و جوی، حشرات و…. مقاومت بیشتری نسبت به ترموود ایرانی دارند.
ساختار و مواد اولیه چوب:
همانطور که اشاره کردیم؛ کشور فنلاند از تولیدکنندگان اصلی ترموود است و چوب درختان این کشور کیفیت و ساختار منظمی دارد که سبب بهترین بودن در مقایسه با سایر کشورها شده است.
از نظر قیمت:
ترموود ایرانی ارزانتر از ترموود فنلاندی است.
رنگ چوب و وجود گره:
ترموودهای فنلاندی رنگ تیره تری دارند چرا که در حرارت‌های بالایی ساخته شده است؛ ولی ترموودهای ایرانی رنگ روشن تری دارند. ترموود فنلاندی، دارای گره‌های منظم و پروانه‌ای شکل هستند؛ ولی ترموودهای ایرانی گره های نقطه‌ای دارند.

خرید ترموود

برای خرید ترموود باید به نکاتی از قبیل ضخامت و سطح و… توجه کرد تا بتوان بهترین آن را خریداری کرد. ضخامت و مقطع برای استفاده نمای ساختمان در هر منطقه‌ای متفاوت است. به عنوان مثال، مناطقی که آب و هوای گرم و خشکی دارند از چوب هایی با سطح مقطع 16*92 باید استفاده کنند؛ ولی مناطقی که آب و هوای سردی دارند باید ضخامت بیشتری داشته باشند تا بتوانند استحکام بالایی از خود نشان دهند.

قیمت ترموود شاخه ای
قیمت ترموود شاخه ای

سخن آخر

از آنجا که چوب‌های مختلفی در دکواسیون و نماهای ساختمان استفاده می‌شود؛ در این مقاله به انواع چوب‌های پرکاربرد در سال های اخیر اشاره شده است و نیز تمام ویژگی‌ها و تفاوت‌های ترموود ایرانی با فنلاندی بیان شده است. امیدواریم پس از مطالعه این مقاله، اطلاعات کاملی در موضوع ترموود بدست آورده باشید و بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02177270099